• |
ide | kryesore

Video homazh i Barcelonës për rekordin e Messi: “Historia vazhdon…”

-Instant, Sport, Video

Talent i pastër, unik, më i miri, spektakolar, legjendar, magjik, gjenial. Këto janë disa nga epitetet e shumtë që i referohen Lionel Messi nga ish-shokët e tij dhe ata aktualë të Barcelonës, që festoi arritjen e re të arritur nga numri 10 blaugrana. Duke zbritur në fushë kundër Huesca (në të cilën ai shënoi një dygolësh), në fakt, Pleshti u bë, në barazim me Xavi, rekordmen për paraqitjet me fanellën e Barcelonës. Klubi katalanas ka nderuar lojtarin e tij simbol me një video që zgjati rreth një minutë, në të cilën shumë lojtarë dhe ish-lojtarë Blaugrana i drejtojnë argjentinasit fjalët e vlerësimit dhe dashurisë, me deklaratën e fundit pikërisht të Xavi: “Dhe historia vazhdon…”


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.