• |
ide | kryesore

Basha pritet në Vlorë me brohoritje dhe thirrje “Rama ik”

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zgjedhur sot Vlorën qytetin e radhës për ta vizituar. Kryedemokrati është pritur nga mbështetësit me brohoritje dhe flamuj të PD. As në qytetin bregdetar, që mbahet si bastion e të majtëve, nuk kanë munguar thirrjet “Rama ik”.

Në formë të tillë Basha është pritur edhe në qytete të tjera, ndërkohë që duket se ka qenë e pamundur shmangia e grumbullimeve. Gjatë vizitës, Basha tha se ka ardhur koha për ndryshim dhe se kjo është një betejë për Shqipërinë dhe shqiptarët.


3 Comments

  1. O Selo, jepi pak zemer shefit se pak si shume i rene duket keto ditet e fundit. Aman o Selo se po na del ndonje maxhorance kushtetuese e po na e nderron Basha me Moniken kushtetuten pastaj. Kerkoi qe te mos bjere nen 50 mandate se na mori ne qafe. Thuaji t’i premtoje ndonje aeroport shkodraneve, ndonje aeroport dibraneve, Librazhdit t’i behet ndonje port detar ne liqenin e Ohrit duke e cuar liqenin deri ne Prrenjas, aman o burre o bure se po mori me pak se 50 mandate Rama, hajde mbaji Lulin e Monen o bure. O Selo, do marre fund jo vetem rilindja, por edhe PS do bjere shume poshte e do duhen vite per t’u rimekembur. Puna mund te arrije deri aty, sa te shkaterrohet krejtesisht PS dhe flamurin e PS ta mbaje LSI. Te premtoje sa me shume Rama per te genjyer ndokend se na fiku. Ne fund te fundit a nuk ka genjyer qe ne 2013 me shumice. Kete here s’eshte problem per te genjyer sepse do jete ne opozite dhe nuk ka nevoje te mbaje premtimet o bure, o bure…

  2. Nuk I leshoj zagaret edvin gomari,qe i paska lene shendene edhe Vlora kete nuk ma kishte marre mendja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.