• |
ide | kryesore

KQZ miraton kandidimin e Tom Doshit për deputet

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialdemokate e drejtuar nga deputeti Tom Doshi. Për pasojë, Doshi do të jetë kandidat për deputet në Qarkun e Shkodrës dhe atë të Tiranë.

“Informacioni i ardhur nga Drejtoria e Burgjeve, për kandidatët për deputetë të subjektit politik Partia Social Demokrate nuk përbëjnë kusht për mos regjistrimin e kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit”, tha KQZ.


Përfaqësuesi i Partisë Demokratike në KQZ, Ivi Kaso tha se ky është rast i pastër ku dëbimi konsiderohet me burgim dhe sipas tij duhej të merrej në konsideratë kërkesa e SHBA.

“Në vijim të qëndrimit që ne si subjekt politik kemi pasur, jemi të mendimit që subjektit nuk i lind e drejta për t’u regjistruar në një proces zgjedhor pikërisht për shkak të ndalimit që neni 2 i ligjit të dekriminalizimit parashikon”, tha Kaso.

Ambasada amerikane në Tiranë kërkoi publikisht mos kandidimin e Doshit si deputet, duke theksuar se është shpallur person non grata në SHBA. Gjithashtu, Partia Demokratike depozitoi një kërkesë në KQZ që të mos regjistrojë Doshin.

13 Comments

 1. mos o trim se keshtu bente dh A dhalla Bente trimin ne studio Amerikanet nuk harrojne Toma lek ka pse duhet me pa tjeter me u be deputet

 2. Yuri Yuuri
  Edvini ‘pret te zhuri,
  Yuri Yuuri
  Ta dhjeu Edvin huri!

  Lalalaaala
  Opa lalalaaala!

  Yuri Yuuri
  Mos rrri te muri!
  Yuri Yuuri
  Ta futi Edvin muti!

  Lalalaaala
  Opalalalaaala!

 3. E kuptoi sekretari i shtetit amerikan se me cfare lloj banditesh keni te beni
  E kuptoni qe mafia e Rames eshte me e forte se fjala juaj
  E kuptuat qe keta nuk pyesin nga ju dhe prandaj keni rastin ti tregoni popullit shqipetar se jeni me te me vepra dhe jo llafe tip Kim
  Diplomacia nuk vlen per qeverite komuniste dhe ato mafioze

 4. Mashtrues lind, nuk bëhesh”

  Aq shumë gënjen dhe premton Lulzim Basha sa ka dërguar 218 emra për deputet, nga 140 që lejon kushtetuta. KQZ që drejtohet nga opozita sapo i s’kualifikoi.

  Basha Ka gjet 78 idot dhe i ka gënjyer që do jeni në lista për kandidat prandaj luftoni dhe financoni, ndërkohë që ligji nuk lejon mbi limitet rajonale. (PSH: Hasan Hyseni i 45 në Tiranë, ndërkohë që Tirana ka 36 deputet)

  O Zot sa budallenj, ka ai vend.Cili ligj e ndalon Tom doshin ma citoni ketu ligjin e byrektore shpellkare të pd se lulzim salih basha,salihu ka djegur vjedhur vrare perdhunuar non grada ne amerike dhe eshte ne liste

  1. SALI BERISHA temjani!
   Edvin ShkerdhRama djalli!
   Ahahaha….U dhijte n’brake nga Berisha o i paemer i 22:27…..
   Te te rroje djalli Edvin ShkerdhRama!!!
   Dhe sa per hollesi shpellkaret jane baballaret tuaj, sepse te…….te teme!

 5. Sa e haka torten kimeteja. pa le byrekun…nga tepsia direkt pa u ftof. …madje dhe duke ec me makin me nje dore ne timon. ..ose me skaf…cuf cuf cuf .

 6. Tom trimi duhet te drejtoje PS, ca ka Ramsi me shume se Toma?
  Asgje !
  Tom, merre ne konsiderate PS, hiqe Ramsin e banu vet i pari.

  1 Toma
  2 USA
  3 Ramsi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.