• |
ide | kryesore

Kundër Beneventos për të thyer një tabu: Juventus këtë sezon, asnjëherë 4 fitore radhazi

-Instant, Sport

Kundër Beneventos, të dielën e ardhshme, Juventusi do të përpiqet të thyejë tabunë e këtij kampionati: kapërcimin e tre fitoreve radhazi. Suksesi i katërt është kufiri që duket i pakapërcyeshëm këtë sezon dhe ka kontribuar në frenimin e ambicjeve në kampionat të skuadrës së Pirlos. Kjo në vazhdim është një nga javët e pakta pa angazhime të mesjavës, mes kupave, kampionatit dhe impenjimeve të ekipit kombëtar, në vitin bardhezi.


Kështu Pirlo ka mundësinë të punojë në konceptet e tij të lojës dhe përveç kësaj ai e gjen veten përballë një kundërshtari, që sigurisht nuk është i papërballueshëm. Me pak fjalë, mundësia është një nga ato flagrante, veçanërisht nëse marret parasysh, përveç finales së Kupës së Italisë, se rikuperimi ndaj Interit është i vetmi mendim sezonal i Juventusit. Pas Benevento do të ketë një pushim dhe, më pas, Juve do të përfshihet në derbin me Torino para rikuperimit me Napolin dhe ndeshjen në shtëpi me Genoa.


Një mundësi për të provuar një varg suksesesh me shpresën që zikaltrit të fillojnë të humbasin ndonjë pikë. Kundër ekipit të Inzaghit, Pirlo duhet të bëjë pa Alex Sandro, Demiral, Ramsey dhe Dybalan, në pritje të tamponit që do të tregojë nëse Rodrigo Bentancur kthehet të jetë negativ dhe mund të jetë përsëri në dispozicion.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.