• |
ide | kryesore

Tritoli ndaj prokurorit Muça, dalin detaje të reja nga hetimi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Disa ditë pas vendosjes së tritolit në makinën e prokurorit Arjan Muça, ka dyshime se dy personat e arrestuar dy ditë më parë në Kombinat mund të jenë furnitorë apo të përfshirë në ngjarje.

Bëhet fjalë për një 35-vjeçar dhe për një 46-vjeçar, Agron Gurakuqi dhe Bledar Gresa, mëson A2cnn, të cilët u arrestuan, pasi iu gjetën 4 kallëpe tritoli të montuara, gati për shpërthim. Sipas policisë, tritoli ishte gati për t’u shitur.


Prokuroria dhe policia po hetojnë nëse këta persona janë të përfshirë në ngjarjen e prokurorit Muça.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.