• |
ide | kryesore

Fiksimi i Ramës/ Shqiptarët në kafe, nuk duan punën, dembelë dhe parazitë

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Gjatë prezantimit që i bëri shërbimeve online sot për qytetarët, kryeministri Rama përsëriti një ide të tij të vjetër të tij mbi përtacinë e shqiptarëve. E risolli kësaj here duke përmendur të huajt që përfitojnë nga kjo mungesë dëshire për punë e vendasve dhe po vijnë këtu, sepse sipas tij, shqiptarët preferojnë të qëndrojnë në kafe.

“Ka filluar ardhja e punëtorëve të huaj në një vend ku shumëkush ndër ata që thonë se duan punë, duke qëndruar në kafe, ka vende pune që po i marrin të huajt. Nuk është diçka që ndodh vetëm në Shqipëri, ndodh kudo, ka filluar të ndodhë dhe në Shqipëri do të jetë gjithmonë e më intensive, sidomos në shërbime” u shpreh Rama.


Kjo nuk është hera e parë që kryeministri i mëshon idesë mbi stereotipin e shqiptarit që nuk e do punën. Pohimin e tij, të fiksuar tashmë prej vitesh e ka shpjeguar dhe sqaruar me motive të ndryshme. Disa vite më parë, nën presionin e premtimit për 300 mijë vende pune ishte akoma më i drejtpërdrejtë, por bënte një diferencë mes burrave dhe grave në punë.

“Burrat janë përgjithësisht dembelë dhe parazitë, kurse gratë janë përgjithësisht punëtore dhë të afta për të kompensuar parazitizmin e burrave të tyre. Mos më shikoni me habi. E ka thënë Çajupi shumë kohë më parë, atëherë kur të tjerët e dinin, por nuk guxonin ta thonin” shprehej Rama gjatë një aktiviteti për barazinë gjinore në vitin 2015, duke theksuar atëherë se “burrat shqiptarë dinë të justifikohen shumë mirë për gjërat që nuk i bëjnë, në diferencë nga grate”.

Idenë e shqiptarit që e përbuz punën, e përsëriti edhe në muajin shkurt të vitit 2016, por kësaj radhe e shpjegoi me mungesën e arsimimit, duke përdorur slloganin “vende pune ka, por nuk ka profesionistë”.

“Vende pune ka, nevoja për punë ka, por nuk ka profesionistë, zanatçinj që t’u përgjigjen këtyre nevojave. Po të shikojmë kompanitë e huaja që punojnë me energjinë, me naftën, teknikët e mesëm dhe inxhinierët i kanë ose të huaj, ose kur kanë mundur të kapin ndonjë nga ato kokrrat e enverit, sepse kanë ikur inxhinierët në Kanada. Dhe punojnë inxhinierët tanë në Kanada. Nuk gjendet në Korçe kasap. Si është e mundur që në Korçë të ketë 5 mijë kërkesa për punë dhe janë 6 mijë vende pune të të gjitha llojeve. Ka punë edhe në fason, patjetër, por unë ndjej neveri për ata njerëz që e përbuzin atë punë” thoshte Rama në 2016.

Në prill të po atij viti, kryeministri ishte në Panairin e Punës në Tiranë dhe foli për një dembelizëm masiv, por atëherë e shpjegonte këtë me pasojat që la qeverisja e Berishës.

“Në gjithë vitet që pararendën ardhjen tonë në qeveri, është sponsorizuar “dembelizmi masiv”. Është incentivuar “dembelizmi masiv” dhe mungesa e një strukture dhe infrastrukture. Mungesa e një mësimi profesional ka sjellë një rënie katastrofike të cilësisë dhe krahut të punës dhe një shkëputje shumë të madhe mes kërkesës dhe ofertës, mes aasaj çka biznesi ka nevojë, dhe asaj çka tregu i punëkërkuesve ofron” ishte deklarata e Ramës.

Në perceptimin e kryeministrisë, shqiptarët nuk ishin vetëm dembela. Shumica e tyre ishin edhe të pashkolluar, sepse siç shprehej Rama: “55% e punëkërkuesve thonë se nuk kanë profesion dhe janë me shkollë 9 vjeçare”.

Pas 8 vitesh në pushtet, kreu i qeverisë vazhdon ta mbrojë idenë e tij, se shqiptarët mes punës dhe kafes, zgjedhin këtë të dytën.©Lapsi.al

46 Comments

 1. Pash Zoten na kurseni kete surratin e tij. Na vodhi per 20 vite (12 vite si kryetar i bashksie, dhe 8 si kryeminister), na e kerkon voten per tna vjedhur edhe 4 vite te tjera, dhe me pafytyresi a arrogance thote qe pune ka, po qenkemi dembele. O te qr, po me 200 000 leke do punojne njerezit? Robt te gjithe atyre qe do e votojne plehren

  1. Qija robt, 28 vite ne pushtet ,bashke me 8 vite si kryetar opozite, dhe do akoma. A thua skemi cupa e cuna te rinj, por vetem Edi Ramen kemi. S’ka faj ky ore jo, po ne qe i japim voten, se na del me 48% ne sondazhe, se po te dilte me 10%pas gjithe atyre bemave qe ka bere, do ikte me kohe por ku 48% e duan prape, e gezofshim qelbesiren

   1. E vertete, po ka futur ne administrate rreth 200 mije persona llogariti me 5 vete ne familje, doli rezultati!

 2. Ky Rama eshte nje nga ata qe i vjen perdore te beje cdo pune. Ka punuar ne Shqiperi sa nuk ka me ne kohe te komunizmit. Ka filluar qe ne shkolle me “Ina Ina hiqi breket”. Pasi ka bere afreskun e xhaxhit, shkoi ne Le Marais ne Paris ku ka bere pune nga me te ndryshmet. Pastaj si minister kulture i pakulture. Me pas si kryetar bashkije e filloi me sepaten dhe e vazhdoi me ndertimet e panumerta ne Tirane duke hedhur firmen dhe duke marre 20%. Ama edhe si kryeminister e shndriti kete vend duke e kthyer ne kala ne buze te Adriatikut. Per pandemine para nje viti u be copash duke derguar mesazhe. Por keto kohet e fundit, ka filluar ta ndjeje peshen e lodhjes. Punet e mira qe ka bere e kane futur ne mendime dhe ia kane zbardhur mjekren. Tani mezi ecen e mezi flet i shkreti.

 3. Dembele jane ato Qelbesirat qe u jep Koncesione.

  Pijne kafe dhe presin parate QYL qe mbledhin nga maskaralleqet e tua koncesionare.

 4. E di ky sa mijera burra shqiptare vijne ne BE per te punuar ne menyre te jashteligjshme ne ndertim apo sektore te tjere te rende edhe nga 20 ore dite pa asnje mbrojtje e te drejte? A i di ky kushtet c’njerezore ne te cilat punojne mijera burra shqiptare ne kompanite e ndertimit me te cilat ndan placken e koncensioneve dhe tenderave pa gare?
  Nese shqiptaret do ishin dembele do parazitonin ne Shqiperi dhe nuk do iknin me qindra mijera ne ato vende ku punohet dhe ku puna vleresohet. Si mund te akuzosh per dembelizem nje nga popujt me vitale, qe ka humbur gjysmen e popullsise ne pune dekadash shumica prej te cileve per nje jete me pune te ndershme e dinjitet? Parazitet nuk levizin e as marrin rrisqe. Shqiptaret qe ju referohesh ti thjesht nuk pranojne skllaverine ne emer te miliardave qe ti dhe miqte e tu fshihni ne offshore. Problemi si gjithmone eshte korrupsioni.

 5. Ne se pune ky quan vjedhjen, duhet ta kuptojne se nuk mund te vjedhin te gjithe. Do vijne punetore nga jashte thote rrenacaku i pabese. O llum ,kush vjen ne kete Skiprene te leckosur qe e rope ti bashke me te shkedhyererit e tjere?

 6. Eshte per te ardhur keq qe kemi nje kryeminister idjot, i lig e drogaxhi. 60% e shqiptareve punone ne te zeze dhe ne kushte mesjetare, ku nuk kane asnje te drejte dhe buka e gojes se tyre varet nga parallinj barbare ne raport me te drejtat e punetoreve dhe zbatimin e ligjit. “Majtisti” Rama ne vend qe te meret me te drejtat e puntoreve i akuzon si dembela. Rame te keshilloj te punosh nje muaj ne minerat e kromit, ne ndertim, bujqesi e pastaj na mbaj retoriken tende per “dembelizmin” e shqiptareve. Te kesh turp!

 7. Kjo është pjesë e fushatës, thotë që nuk ka kohë për të humbur dhe duhet shumë punë por fatkeqësisht Shqiptarët e kanë fajin se janë parazita dhe nuk e vlersojnë mundin e liderit vizionar.

  Ironia është se si Rama dhe si pasardhesi i tij Veliaj nuk kanë asnjë dite punë përpara se të bëshin politkanë të pushtetshëm, as që ja kanë idenë tregut dhe ambjentit të punës. Pa marrë në konsideratë që nuk kanë as formimin e as arsimin minimal.

 8. Gazi i lëngshëm natyror amerikan (LNG) së shpejti do të jetë në shitje në Ballkan përmes Shqipërisë. Një memorandum mirëkuptimi u nënshkrua kohët e fundit nga qeveris shqiptare dhe gjigandi amerikan i naftës ExxonMobil. Ky projekt do të kushtojë rreth 120 milion dollarë dhe do të shohë dritën e diellit në vitin 2023.

  Dy kompani amerikane do të fillojnë një studim këtë vit për të vlerësuar qëndrueshmërinë e ndërtimit të një terminali gaz natyror të lëngshëm në Vlorë.E verteta se burrat rrine e kuvendojne dhe nga grate rrojne eshte aktuale dhe sot,prandaj ju byrektore ju dhemb bytha nga kjo e vertete e hidhur,gjitholloge e shpellkare te salihut presin qe Sudja te vij prape dhe ju te masturboheni te byrektorja e pd

  1. Ik or debil se ti e ke punen e sigurte. Sa te jete Rama ti e ke pozicionin bythlepires. Njerzit duan te rrojne me dinjitet ketu, s’jane gjith si ty , kerminj apo vemje.

 9. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. thotë:

  Kater burime,Fatos Lubonja,Martin Henze,Koço Kokëdhima dhe Gjergji Thimio,akuzojn mashtruesin Edvin D’Rama,se është dënuar 2 herë në Francë për vjedhje ikonash.Eshte e vertete kjo?Kryeministri Shqiptare nuk eshte prononcuar akoma nga kjo akuzë kaq e rëndë qe çdo vend normal do te ishte nje skandal qe rrezon Qeverine.Heshtja e komprometon,qe do te thote,se akuzat jan te verteta.
  Edvin D’Rama eshte i vetmi shqiptare qe nuk ka fituar as edhe nje cent me punë ne emigracion.Kur e pyeti studenti nga Vlora,se ku i gjeti Leket per Vilen ne Surrel,drogaxhiu iu pergjigj,si gjith te tjeret me kursimet ne emigracion.Kur tregoi Fatos Lubonja se Edvin D’Rama nuk ka punuar asnje ditë ne Francë,pas dy Javësh mashtruesi ordiner deklaroi,se Vilen e ka bërë me Leket e Gruas.Kuptohet,ai ka mashtruar.

 10. Ju lutemi, na kurseni cdo pordhe dhe cdo gelbaze qe nxjerr nga bytha e goja ky Skizofren me patente!

 11. O sufllaqe i ores 20 32 Ramiu e ka pikerisht me ty dhe sojen tende ,qe tere diten rri ne bunker dhe shkruan po te njejtin koment ,ti je tipiku i dembelizmit.

 12. Nuk le rast pa ofenduar shqiptarët.Por a ka më dembel se ty e gjithë sëra jote.Vetëm me vjedhje e korupsion jetoni.Sa para të atyre shqiptarë që si pas teje janë dembelë,i ke çuar në konçesine për miqtë e tu.Sa shqiptarë i ke larguar nga vendi për gjetur mundësi të jetojnë sepse sgjejnë punë nga 300000 që premtove!!!Ku është puna mor derdimen.Shqiptari nuk është demel dhe këtë e ka treguar dhe në emigrim.

 13. popull dembel Te afte vetem per komente idiote ne internet Duan pushtet ne tavoline se me vota nuk fitojne dot keta PeDet bashke me llumin i Shqiperise

 14. Jooo bre burra, s’kane lind anti-Ramistet per pune po per drejtore!!!! Prandaj mezi presin tu vij Lulushka tu jap celsat e zyres pasi kan heq ata qafhiret qe punojne!!!!

 15. Sufllaqet punokan dhe turni dyte:). Ska faj Ramazani se 300,000 vende pune hapi, aq mundesi kishte. Pjesa tjeter te te ngrohen ne diell ose te shkojne ne emigrim:).

  Sipas Ramazanit, i bie qe 400,000 mije veteet qe kane lene Shqiperine pasi e rilindi ky, iken per turizem nderkohe qe 70% e tyre punojne ne ndertim e ne te zeze neper Europe e Amerike. Kjo tregon se ata ishin “dembele” dhe sdonin te punonin ne Shqiperi, po qe per cudi punojne i lujne fene ne ato vende ku kane shkuar ne emigrim.

 16. Po qe kjo eshte e vertete s’do mend por kush e gjen pse behen punetore kur emigrojne.

 17. Lulzim Basha ka kandiduar në Durrës Rezart Tushën cili në formularin e dekriminalizimit thotë se është dëbuar nga Zvicra në vitin 1994.

  Sipas tij, komunikimi për t’u larguar ishte verbal dhe për shkak të tejkalimit të lejes së qëndrimit. Por, në një letër e zyrës së emigracionit në Zvicër drejtuar ambasadës zvicerane në Shqipëri, thuhet se kandidati i PD-së është arrestuar në tetor të vitit 1994 me heroinë, dhe për këtë arsye ndaj tij është vendosur një ndalim hyrje në Zvicër prej 5 vitesh.

  Xhelal Mziu, i cili nga Kamza u transferua në Dibër për hir të demokratëve, në formularin e dekriminalizimit deklaron se është arrestuar në fund të vitit 2013 dhe më pas është dënuar me dy vjet burg nga shkalla e parë për shpërdorim detyre kur drejtonte Bashkinë e Kamzës ndërsa apeli e ka shpallur të pafajshëm.

  Aktualisht Mziu po verifikohet nga SPAK për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

  Lefter Kostenja u bë Lefter Gështenja për arsye të paqarta dhe të padeklaruara në formularin e dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

  Gështenja – Kostenja do të kandidojë nga qyteti i Elbasanit së bashku me Adrian Zenelin që ka raportuar një “ndalim të paligjshëm” nga efektivët e Elbasanit në vitin 2014.

  Por lista e Bashës nuk mbaron me kaq! Në të përfshihen edhe hajdutë të dënuar jashtë territorit.

  Agron Kapllanaj është renditur i teti në qytetin e Fierit duke aspiruar të bëhet deputet ndërsa në vitin 2003 është dënuar me dy vite heqje lirie përtej Adriatikut për vjedhje.Partia e krimit kerkon te vij ne pushtet me kriminale e drogaxhi neper burgje e shikoni o shpellkare byrektore te pd,ju pederaste qe hani mutin e salihut te vaksinuar,kjo eshte e pd e salihut

 18. Gjatë vizitës në shtëpinë e Kokalarëve, Basha tha se Musine Kokalari kishte lindur aty, por menjëherë u korrigjua nga gruaja që e shoqëronte, që i tha kryedemokratit se vendlindja e Musine Kokalarit është Adana në Turqi.

  Basha: Musine Kokalari ka lindur këtu, këtu ka lindur, këtu është rritur.

  Shoqëruesja: Jo, Musine Kokalari ka lindur në Turqi. Ka ardhur në moshën dy vjeçare.

  Basha: Po, po e vërtetë, ka lindur në Turqi. Musine Kokalari do ngrihet në piedestal, qeveria e la shtëpinë në pluhurin e harresës. Musine Kokalari është simbol i qëndresës dhe i papërkulshmërisë.Ja dhe Gafanjosi ekselent ekselent i byrektoreve shpellkare te pd lulzim salih basha

  1. o robqir, u bere kaps me sufllaqe. Ik se erdhi uji 24 sic ta premtoi Rama, pi noj gote se je bo kaps n’myth e n’tru. Morr i kuq!

 19. C’fare, e keni harruar?
  Edi Rama para kamerave te TV dhe gazetareve, i drejtohet investitorit italian –
  “Ejani investoni ne Shqiperi se per fatin tuaj ketu nuk kemi as Sindikata” (!)

 20. Sot Argita Berisha sipas deklaratave zyrtare të depozituara në ILDKPKI rezulton se ka 6 shtëpi të shpërndara nëpër Shqipëri, nga 100-200 m2, një vilë në Gjirin e Lalzit dhe 3000 m2 tokë në Fshatin Priske dhe një dyqan.

  Vetëm në rrugën “M. Matohiti”, Argita ka dy apartamente në një pallat, njeri me sipërfaqe 188 m2 dhe një 141m2. Në vitin 2014, ajo do të deklaronte se kishte blerë një apartament me vlerë 179 000 euro sipërfaqja 128.3 m2 pjesë e regjimit martesor.

  Ndërkohë, ajo ka blerë një apartament tek rruga “Dëshmorët e 4 Shkurtit”, me një sipërfaqe prej 200 m2 dhe ka një vlerë 100.000 euro. Po kështu, sipas deklaratës në ILDKPKI zotëron edhe një apartament tek “European Treade Center”, në qendër të kryeqytetit 120 m2 me një vlerë prej 150.000 euro si dhe një apartament 77m2. Veç këtyre Argita do të deklaronte se zotëron edhe një apartament 95m2 dhe garazh tek rruga Lidhja e Prizrenit. Më pas garazhin do ta shiste në vlerën e 45.424 eurove.

  Nga këto pasuri të vendosura Argita nga dhënia me qira e apartamentit fiton 40 mijë euro, kjo të paktën sipas deklaratës së vitit 2017. Në deklaratën e fundit të vitit 2019, përfitimi nga qiratë ishte 9 mijë euro.Ja shpellkare ku shkon puna juaj ne vite,ju tani te byrektorja e pd hani mut te vaksinuar te salihut ata marin 40mije euro qira

 21. Ahahah cfare deshtaku nuk punojne shqiptaret duan te rrine ne kafe se vende pune ka dhe po vine te huajt e po i zejne. Kush e ha kete duhet te shkoj te doktori sepse nuk eshte mire nga trute. Po mer drogaxhi ke sa te duash italian te lodhur qe punojne ne call-center ke dhe mjeke dhe doktor te huaj neper spitale private sepse ata qe kishim ne po ja mbathin jashte shtetit fale teje dhe nuk do jete e larget ajo dite qe vaksinat te na i bejne veterineret.Dhe hilja e vjeter e politikave te majta qe ulin figuren e mashkullit dhe ngrejne ate te femres nuk funsionon me o deshtak po te vjen fundi.Futi na i vize kokaine qe ta perballosh.

  1. Ti kete pune ke mos u merzit. Ju jeni trolla-t e Rilindjes qe paguheni per te na care karin apo per te relativizuar urrejtjen e pakenaqesite qe shumica e e njerezve me dinjitet kane dhe ku e njerrin dufin dhe kur bejne komente ne artikuj. Jepi fort ti puni dhe shtune e diel vullnetarisht se po te zevenseson Rama me noj Bangladeshas.

 22. Rama vete eshte shume punetor ndaj nuk e duro dot pertacine e shqiptareve. Ka nga 1998 ne pushtet si Minister kulture, Kryetar bashkie e Kryeminister qe punon pa pushim duke i siguruar vendit dy gjera –
  1 – Borxhin Publik me te lartin e 30 viteve
  2 – Shqiptaret ne vend te dyte pas Sirianeve per nga numri i kerkesave per azil ne vendet e BE

 23. E kam dhënë dorëheqjen njëherë për Zenin, nuk është faji im që të kërcënon Dritan Prifti me video për Zenin . Ti e di mirë Doktor që Shkëlzeni ka qenë tek videoja e Priftit, ti e di shumë mirë. Ti vetë më the, shiko se çfarë më ka bërë ky budallai. Vetë më ke thënë. Vazhdo merr akoma mend nga Shkëlzeni, çfarë të bëj unë ty.”, deklaronte Meta në mars 2015.

  Por ndërsa Meta vijoi të japë detaje për skandalin e Shkëlzen Berishës, ish-kryeministri “u mek” në foltore dhe ndali sulmin ndaj kryeparlamentarit.Vazhdojne ne deshperim byrektoret shpellkare e cecene te pd te komentojne dhe te mbrojne salihu Dobicin e Dobicen xen e argita duke share ramen pse i thote qe ju rrini ne kafe,vazhdoni te hani mut te vaksinuar o cecene e guerilas te pd

  1. o lolipop, jepi jepi bej copy paste. Ne 4/25 do te qihet shpella e grus apo e buces qe te ka pjell o Popoviç i vogel.

 24. aty ku nuk hyn bindja, të përdorim dhunën”, ka nisur të bëhet refreni i fushatës të kësaj opozite të çoroditur.Programi i saj u sfumua shpejt, pasi shqiptarët nuk kanë kohë të merren me dënglat e premtimet qiellore të kryetari të Partisë Demokratike. Por më flagrante, gënjeshtrat e Lulzimit bëhen kur shikon se si KQZ-ja, i nxjerr emra të hetuar dhe penalizuar, që ai ka futur në listat e kandidatëve për deputet. Ai që deri dje deklaronte se “Rama ka mbushur Parlamentin me të dënuar”, sot nxirret zbuluar nga KQZ-ja,o byrektorist qe Prasin e tritanit salihu ja u ka futur ne bythe prej tete vitesh do tja u heq salihu ne 25 prill,do shpetosh o byrektori J ke vuajtur tete vite nuk jam pak,prandaj cecenet e salihut ti kane palluar motren vajzen dhe mamin keto vite,ti J e kishe mendjen te Prasi o loqe

 25. ky eshte njeriu me antishqipetar ne bote. Si mundet nje kryeminister i nje vendi akuzon meshkujt shqipetare pse emigrojne, nderkohe qe shkaku kryesor per kete eshte qeverisja e tij. Me kete sulm te improvizuar ai po mbeshtet me fakte teorite e konspiracionit qe qarkullojne prej kohesh me regjizor soros, zhvendosjen e popullesise vendasve me ate te ardhurit nga azia dhe afrika. Vendi i vetem qe iu nenshtrua me sukses ketij aksperimenti eshte shqiperia. Shoqeria ne shqiperi ka degraduar dhe ska force te reagoj. Mediat jane sherbim te emisarve sorosian ne shqiperi. Ne Samitin e Sofjes dhe te Vjenes kryerindasi pranoi perfundimisht shberjen e shqiperise dhe kthimin e saj ne nje geto emigrantesh ne kembim te pushtetit te tij personal.

 26. Revista prestigjioze Forbes i ka dedikuar një artikull Shqipërisë, që e cilëson si “një vend i jetës së ëmbël”.

  Artikulli vijon me zbulimin e Tiranës, për të cilën Forbes e cilëson një kryeqytet dinamik, me energji rinore, dhe një arkitekturë që ruan traditën dhe modernen. Një vëmendje të veçantë merr ish-Blloku, sheshi Skënderbej apo faktet që dëshmojnë të kaluarën diktatoriale.

 27. Te dhjefdha revisten lexo raportin e departamentit dhe i ve vulen shqiperis ,per puntore shqipetaret ka pune vetem ne administrat dhe kete politik ndjek ramziu . Qeverisje nga feisbuku

 28. Kandidatja e PD, dy ditë më parë ka publikuar në faqen e saj të facebook thirrjen së bashku me numrat e saj personalë të llogarive bankare ku kërkon që gjithkush që dëshiron të dhurojë para për fushatën e saj elektorale. Ajo shkruan se është duke garuar në zgjedhjet e ardhshme për Kuvendin e Shqipërisë.

  “Për herë të parë, një grua myslimane praktikante do të ulet në karrigen e ligjvënësit, në institucionin më të lartë të vendit. Që zëri ynë të dëgjohet nga çdokush që do të donte të përfaqësohej nëpërmjet kandidaturës time, është e rëndësishme të bashkojmë energjitë dhe kapacitetet tona. Prandaj më nevojitet ndihma juaj për ta përmbushur me sukses këtë mision! Për të më mundësuar këtë rrugëtim, për të ngritur/forcuar zërin tonë në parlament në dobi të komunitetit tonë, mirëpres mbështetjen tuaj në llogarinë bankare”.Shko paguaj sot 1000 lek dhe fiton 1milion nga kjo sudja e pd mbas nje muaji o Mero thirties dhe cecenet e byrektoret e pd

 29. Nuk ka fare moderator ky website.
  I drejtohem Andit, fjalori që përdorin njerëzit këtu me duket nganjëherë me keq se te gazetatema.
  Me vjen turp,jemi jo vetëm një shoqëri e prapambetur,por e paedukate e dhunshme dhe e pështirë.
  Kapaciteti i intelektit të qytetarit të mesëm është si njeriu i shpellave.

  Për sa i përket Edi Ramës ka pak çfarë mund ti komentosh figurës së tij,por mbi parazitizmin e shqipëtarëve ka të drejtë.
  Ka pak seriozitet dhe profesionalizëm dhe këtu është faji i të gjithëve që nga viti 90.

  Duhet një reset total kulturor e social për të kthyer Shqipërinë të paktën në vitin 0.

  Për mua që jetoj jashtë e shikoj më me ftohtësi dramën dhe mjerimin e popullit shqiptar.

  Thërritini mendjes dhe dëgjoni e lexoni e punoni me shumë e flisni e merruni më pak me thashetheme.

  Ditë të mbarë

  Ps;
  Rome wasn’t built in a day…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu