• |
ide | kryesore

KQZ i hoqi 78 kandidatë nga lista, PD ankimon vendimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike ankimoi vendimin e KQZ për t’i hequr nga lista 78 kandidatë për zgjedhjet e 25 prillit.


Ditën e sotme PD e ka ankimuar në KAS vendimin dhe ky i fundit pritet të dalë me një vendim për konfirmimin e asaj të KQZ ose për rrëzimin.


KQZ i hoqi 78 kandidatë PD me justifikimin se ligji lejon vetëm 153 në listë zgjedhore. Nga ana tjetër PD në listat e dyta që çoi pas korrigjimit, kishte çuar më shumë kandidatë që i kishte shtuar kryesisht në fund të listave të qarqeve.

6 Comments

  1. Lulzim Basha jo vetëm që ka mbledhur qindra njerëz në sheshet e Kavajës, Kamzës, Durrësit etj, por mbi të gjitha nuk ka as kartë identiteti te vlefshme. Pra në mos për organizime tubimesh, për mungesën e mjetit të identifikimit meriton të shoqërohet si një qytetar i barabartë me të tjerët. Pa mandat, pa post publik, pa imunitet dhe i papunë. Me gjasë edhe i pashkollë, por kjo i takon atyre që e kanë akuzuar ndër vite dhe heshtjes së atij vetë që e pason akuzën pa provuar të kundërtën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.