• |
ide | kryesore

Denoncimi i Berishës 3 vite më parë për Mond Çekiçin: Si e bëri gruan drejtoreshë në Durrës

Arkiva, Lajme, Të fundit

Sot kronika është mbushur me lajmet e vrasjes së anëtarit të bandës së Durrësit, Edmond Çekiçi. Ky i fundit ka qenë një prej personazheve më të përfolur të botës së krimit, i “goditur” shpesh herë nga ish-kryeministri Sali Berisha. Më 6 maj të vitit 2018, Berisha publikoi mesazhin e një nëpunësi dixhital, i cili denonconte se në Agjencinë e Mjedisit në Durrës, në krye ishte caktuar gruaja e Çekiçit. Sipas nëpunësit, institucioni kishte hapur një garë formale, ku ishte paracaktuar fitoja e Vjosa Kalemit.


Statusi i BerishËs, 3 vite me pare


Klanet mafioze bëjnë ligjin në qeverinë e narkomafies! Lexoni mesazhin e nëpunësit dixhital. sb “Përshëndetje Z.Berisha. Dua të denoncoj një nga skandalet që rëndom ndodhin në qeverinë Rama. Më dt,11 Maji DAP do të bëjë testimin e vendeve vakant të shpallura nga Ministria e Mjedisit për vendet vakant për Drejtorë Rajonalë të Agjencisë së Mjedisit për disa rrethe, por unë do të ndalesha tek Durrësi. Ky pozicion është i paracaktuar dhe testimi është formal sa për demagogji sepse në këtë pozicion është caktuar për ta fituar znj.Vjosa Kalemi e cila është bashkëshortja Mond Çekiçit një të forti në Durrës që është gjithashtu grup me Shullazin. Kjo tregon se qeveria Rama përditë e më shumë po kapet nga klanet mafioze. Ju ftoj ta publikoni përpara se të bëhet testimi dhe do të vërtetohet plotësisht se këto që shkruajta janë plotësisht të vërteta sepse kjo nuk përbën ndonjë sekret mbasi e dinë i gjithë personeli ku pritet të mare detyrën kjo zonjë. P.S Shtoj se kjo zonjë edhe diplomën e ka të blerë sepse nuk ka frekuentuar asnjë fakultet. Dua të mbetem anonim. Faleminderit

 

19 Comments

 1. Urgjen ti mbyllet facebook-u Sales dhe Brryli Broadway sepse keta po luftojne me pa te drejte kete qeveri qe ska kohe per pushim. I pari jua nxjerr te palarat sheshit rilindesve dhe tjetri tall hajdarin rendshem me “projektet” qe ne nuk i shohim dot se skemi komjuter?

 2. aty ku nuk hyn bindja, të përdorim dhunën”, ka nisur të bëhet refreni i fushatës të kësaj opozite të çoroditur.Programi i saj u sfumua shpejt, pasi shqiptarët nuk kanë kohë të merren me dënglat e premtimet qiellore të kryetari të Partisë Demokratike. Por më flagrante, gënjeshtrat e Lulzimit bëhen kur shikon se si KQZ-ja, i nxjerr emra të hetuar dhe penalizuar, që ai ka futur në listat e kandidatëve për deputet. Ai që deri dje deklaronte se “Rama ka mbushur Parlamentin me të dënuar”, sot nxirret zbuluar nga KQZ-ja

 3. Sot Argita Berisha sipas deklaratave zyrtare të depozituara në ILDKPKI rezulton se ka 6 shtëpi të shpërndara nëpër Shqipëri, nga 100-200 m2, një vilë në Gjirin e Lalzit dhe 3000 m2 tokë në Fshatin Priske dhe një dyqan.

  Vetëm në rrugën “M. Matohiti”, Argita ka dy apartamente në një pallat, njeri me sipërfaqe 188 m2 dhe një 141m2. Në vitin 2014, ajo do të deklaronte se kishte blerë një apartament me vlerë 179 000 euro sipërfaqja 128.3 m2 pjesë e regjimit martesor.

  Ndërkohë, ajo ka blerë një apartament tek rruga “Dëshmorët e 4 Shkurtit”, me një sipërfaqe prej 200 m2 dhe ka një vlerë 100.000 euro. Po kështu, sipas deklaratës në ILDKPKI zotëron edhe një apartament tek “European Treade Center”, në qendër të kryeqytetit 120 m2 me një vlerë prej 150.000 euro si dhe një apartament 77m2. Veç këtyre Argita do të deklaronte se zotëron edhe një apartament 95m2 dhe garazh tek rruga Lidhja e Prizrenit. Më pas garazhin do ta shiste në vlerën e 45.424 eurove.

  Nga këto pasuri të vendosura Argita nga dhënia me qira e apartamentit fiton 40 mijë euro, kjo të paktën sipas deklaratës së vitit 2017. Në deklaratën e fundit të vitit 2019, përfitimi nga qiratë ishte 9 mijë euro.Ja shpellkare ku shkon puna juaj ne vite,ju tani te byrektorja e pd hani mut te vaksinuar te salihut ata marin 40mije euro qira,une kam vite qe kam thene qe zeni dhe argita jane per ne burg por nuk ndigjon njeri

    1. Besnik,shyqyr zotit qe vijne rralle se Berisha me aq pak vite ne pushtet dhe e shkaterroi 3 here Shqiperine duke e çuar ne gjendjen 0!

     1. O ti komunisti i fundit. Tunelet e Kalimashit dhe te Kerrabes shkaterrime i quan? Ky palla i gjate qe do ti s ka mbaryar as Qukes – Qafe Plloce qe e kishte shtratin e hapur dhe as rrugen e Arbrit ne 8 vite. Vetem me 20km Fier – Levan do mburreni ju?? Meso kokekuqi i vogel cfare do te thote shkaterrim dhe pastaj komento. Shkaterrim jane PPP-te dhe jo te sjellesh TAP, Staatkraft, BP etj.

  1. E para e punës, ka gati dy dekada që Aegita është martuar e nuk bën pjesë në familjen Berisha.
   Së dyti ajo që në kohën kur babai i saj ishte në opozitë, e filloi biznesin e nuk mund të thuhet se biznesi i saj u ndihmua nga i ati.
   Së treti, bashkëshorti i saj ka trashëguar shumë prona, e këto prona janë të familjes Malltezi e jo të Argita Berishës.
   Së katërti, në Shqipëri ka me qindra jomë biznesmenë por edhe trafikantë droge të lidhur me qeverinë Rama e që me OFL rezultonin se kishin 5 fish më shumë prona se familja Malltezi.
   Di gjë ti kulluf që shpif si Tao Palla, që Argita apo bashkëshorti i saj këto prona i kanë vënë me rrugë kriminale ?

 4. Kur lexoj bemat e PD nder vite ose kronikat e Tan Hoxhes se me cfare metodash donte te merrte pushtet Sal Brisha keta gjame kriminelet me duken si nen tereza.

 5. Sot e paskan leshuar doren engjejt rilindore, pervec sufllaqeve shperndakan edhe ballokume. Minj gjirizesh.

 6. Berisha .ka qene dhe mbetet “institucioni” me i besuar ku njerzit denoncojne. Me berjen publike te

  ketyre denoncimeve qe ne 90 perqind te rasteve kane qene te verteta , ai i ka bere nje shebim te

  pacmuat vendit. Per shkak te ketij besimi qe njerzit kane me shume se tek policia e ShISH, dhe per

  shkak te guximit te tij per ti bere publike, kane dale ne drite gjera qe Rilindja mundohej ti mbulonte

  me propoganden e saj te stermadhe. Mjafton te kujtojme vetem denoncimin e avioneve me droge qe

  rilindja thoshte se jane mushkonja.

 7. E mbani mend Nuel Kalajn? Një personazh që një komision parlamentar publikoi dokumentet se ishte ndërmjetësi për shitjen e OSHE tek kompania çeke CEZ, e që kishte tërhequr në vitin 2009 brenda ditës 5 milionë euro në një bankë të nivelit të dytë.

  Njeriun që mbante kontakte dhe kishte miqësi me djalin e kryeministrit të kohës Sali Berisha?

  Në këtë fushatë, qytetari i Kosovës nga Rrafshi i Dukagjinit, është shpërndarësi më i rregullt i postimeve të Partisë Demokratike, sidomos ato që sulmohet egër qeveria. Thuajse të gjitha postimet e tij, Kalaj, i cili duket se është edhe përkrahës i zjarrtë i Ramush Haradinajt, i bën share fushatës së kandidatëve të PD-së, Agron Shehajt, Flamur Hoxhajt etj.Ti stalin zigur xixa dhe byrektore te elona meco dhe erionit te lulzimes,por perzervativi i ores 19:16 qe perdor pa pyetur mjek un ilacin e forte haloperidol mundet ta mbroje ne nje menyre te tille Dobicat e Kodoshit salih karaxhic berisha

 8. Revista prestigjioze Forbes i ka dedikuar një artikull Shqipërisë, që e cilëson si “një vend i jetës së ëmbël”.

  Artikulli vijon me zbulimin e Tiranës, për të cilën Forbes e cilëson një kryeqytet dinamik, me energji rinore, dhe një arkitekturë që ruan traditën dhe modernen. Një vëmendje të veçantë merr ish-Blloku, sheshi Skënderbej apo faktet që dëshmojnë të kaluarën diktatoriale.

 9. jemi 9 kushurinj te rames. me kete leter te hapur sugjerojme mos tja jepni voten kushuririt tone se na ka marre pronat. votat lul bashes qe te na kthej tokat dhe nderin e grabitur. NGA KUSHURINJT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.