• |
ide | kryesore

Akord prej 4.5 milionë plus bonus: Lautaro e Inter projektohen bashkë deri në 2024

-Instant, Sport

Ka arsye të mira për të menduar se rinovimi i Lautaro Martinez është tani më afër se kurrë. Menaxheri i sulmuesit argjentinas, Beto Yaque, është tashmë në Milano prej një jave për të takuar drejtuesit e Interit. Problemi ishte se drejtuesit zikaltër ishin prekur plotësisht nga Covid-19 me pozitivitetin e Ausilio, Antonello dhe Baccin dhe mbi të gjithë Marotta. Kështu, menjëherë pas daljes nga Spitali Humanitas i ish-administratorit të deleguar të Juventusit, më në fund do të jetë e mundur të ulen rreth një tavoline dhe të vendosen bazat për rinovimin e Toros. Marrëveshja është arritur tashmë që në fund të janarit: 4.5 milion plus shpërblime në lidhje me pagën, zgjatjen deri në 2024 dhe lamtumirën e klauzolës së zgjidhjes së kontratës prej 111 milionë.

Menaxheri i Lautaros tashmë është takuar me Ausilio dhe Zanetti dhe është duke pritur, pa ngut, të ulet me Marottan dhe të gjithë drejtuesit për të mbyllur marrëveshjen dhe për të dorëzuar zikaltërve një sulmues të kthyer në super formë.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu