• |
ide | kryesore

Macron takim nesër me Ramën në Francë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama do të udhëtojë ditën e nesërme drejt Parisit, ku do të pritet në një takim zyrtar nga Presidenti francez Emmanuel Macron. Takimi do të nisë në orën 13:20.

Nuk ka informacione rreth temave që do të diskutohen mes tyre,  por me gjasë do të flitet rreth pandemisë dhe integrimit të Shqipërisë në BE.


Takimi i fundit mes kryeministrit shqiptar dhe Macron ka qenë në 15 maj të vitit 2018.

 

11 Comments

  1. Do takohen qe ti japi kry.k atletet ,peshqesh do ti bej edhe nje pale poture,vec se poturet vijne pak era pordhe rilindje.

  2. TEMA E TAKIMIT DO TE JETE ,GREGU I KUJT ESHTE ,I EDIT APO KRISTAQ RAMES thotë:

    ME SIGURI EDHE MUHAMET VELIU DO TE SHKOJ NE FRANCE SE KUR TE DHJES EDI RAMA I DUHET PERCTI LEPIR MUTIN PRANDAJ I KA DHEMBET E KRIMBUR DHE SURRATIN E SHEMTUAR

  3. Po ca pate qe direkt komentove ,dhe se pertove ofezen,qe te te shaj nga ropt e familjes s’ma lejon edukata dhe njerezit e tu s’ma kan borxh ,por ti dukesh qe je flak i kuq se te ka pjelle bushter Nexhmija ,dhe te ka pjelle ne kohen e mestruacioneve prandaj je i kuq.Po ti se ke baba Ramiun qe te dhimset kaq shume qe vetem leh si qe ose si buce.me ty e kam o ripjerdhs i ores 21 36

  4. Hajd me nje puthje franceze dhe me nje djale, emrin verjani makram. Ngjan si magrebs por eshte rrace e paster.

  5. Mos beni iluzione, vizionari i mbytjes se popullit te vet, do ndihmoje Francen me pervojen e tije ekonomiko_ pandemike, sepse duhet qe europa te vije tek ne, e jo te vemi ne ne europe.Lepires, megalloman e batakci me te madh nuk kena pare e degjuar sa ky. Te kete kujdes se mos e picko ndonje mushkonje nga ato qe ulen ne Divjake, se na behet problemper KCKne, e Forcen e ligjit, se nuk pyet shume ky per ligje se e verteto ne cdo dite. Kni kujdes nka cmenduria e kesa monstre, sepse po kerko pak opinin qe te mbaje pushtetin, por mesa duket, e duket dhe vete verdheza i ka rene qe pa filluar fushaten, Ndryshe per ashtu sic mendo ai, qe te mbaje pushtetin, e pret CAUSHESKU,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu