• |
ide | kryesore

“Martohem nëse më sheh në sy, por dua një fëmijë”: Valentino Rossi bën rrëfime personale dhe cfarë i bëri Covid

-Instant, Sport

Jeta e një miti është ndryshe nga ajo e të tjerëve, por përbëhet gjithësesi nga gëzime dhe hidhërime si e tyre. Valentino Rossi, në intervistën për Repubblica, ka folur për gjithçka, duke filluar nga përvoja e keqe e Covid: “Ishte e vështirë sepse isha i izoluar nga gjithçka. Unë, që kam qenë gjithmonë festiv që kur kam lindur, sepse të gjithë ata që takoj më buzëqeshin dhe më duket se sjellin gëzim: u ndjeva sikur kisha murtajën. Një ndryshe. Mendoj se e kuptova se çfarë është vetmia: një gjë e tillë nuk më kishte ndodhur kurrë”.


Pikërisht për shkak se ka jetuar një përvojë kaq të dhimbshme, ai mund të ketë vetëm besim tek vaksinat: “E bëra. Është e vërtetë, ne jemi të privilegjuar. Kjo ndodhi në Katar, ku ishim në fillim të muajit për prova: falë një marrëveshje midis qeverisë lokale dhe menaxherëve të kampionatit botëror. Me dozën e parë nuk kam ndjerë asgjë. Të dytën do ta bëj në Doha pas garës së dytë, në fillim të prillit. Ata thonë se për ata që janë infektuar mund të ketë disa reagime të vogla: nuk më intereson, është shumë e rëndësishme “.


Valentino nuk ka hezituar edhe të rrëfejë disa gjëra personale si ato në lidhje me marrëdhënien me të dashurën e tij Francesca Sofia Novello: “Unë do të doja një fëmijë. Ka pak kohë që e mendoj, besoj se kam gjetur vajzën e duhur. Një ose dy fëmijë: mund ti kemi. Gjithashtu sepse pas viteve, kur mërzitesh, ia vlen. Kam pasur shumë të dashura me të cilat kam qenë së bashku për një kohë të gjatë, por menjëherë e kuptoja se nuk do t’a kisha shpenzuar të gjithë jetën me to dhe në 3-4 situata shpëtova për një qime. Me të dashurën time sot është një gjë tjetër. Martesa? Për momentin jam më i interesuar për një fëmijë por nëse në një moment ajo më sheh në sy dhe më bën të kuptoj që i intereson, atëherë është në rregull”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.