• |
ide | kryesore

Merkel synon zgjatjen e masave anti-COVID në Gjermani

-Instant, Lajme, Planet

Kancelarja gjermane, Angela Merkel synon të zgjasë në prill kufizimet antiCOVID-19 të vendosura aktualisht në Gjermani për shkak të valës së tretë të pandemisë, sipas një dokumenti qeveritar.

Për shkak të dinamikës aktuale të infektimit të përshpejtuar nga variantet e COVID-19, është parashikuar që vendi të zgjasë deri në një datë të pacaktuar kufizimet në fuqi, nënvizon ky dokument.


Ky dokument do të shërbejë të hënën si bazë pune në një takim të parashikuar për këtë çështje mes kancelares dhe rajoneve gjermane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu