• |
ide | kryesore

Sherri mes Boçit dhe Lucës/ Rama: Imagjinoni ç’do bënin ata, sikur grushtuesi i sipërmarrësit të ishte një nga ne

-Instant, Lajme, Të fundit

Këtë të dielë, kryeministri Edi Rama ndodhet në Elbasan nga ku po prezanton kandidatët për deputetë në këtë qark. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë ka komentuar mbi përplasjen mes kandidatit për deputet të PD, Luçiano Boçi, dhe biznesmenit Gjergj Luca. Rama tha se nëse grushtuesi i sipërmarrësit do të kishte qenë cilido nga anëtarët e PS-së, kundërshtarët politikë do të kishin vënë kujën.

“E pamë në Elbasan dhe ju ftoj ta imagjinoni sikur grushtuesi i një sipërmarrësi, i një punëkrijuesi të madh, të kishte qenë cilido prej nesh prej djemve dhe burrave që janë këtu në tavolinë, grabitësi i telefonit të tij të ishte Taulanti, apo Luani, cilido qoftë çfarë do të ishte bërë. Sa e-maile dhe telefonata, e lumenj lumi do kishin derdhur nëpër Evropë dhe sa do të kishin vënë kujën. Ne e kemi të qartë se janë të dëshpëruar se e kanë të qartë që nuk kanë mundësi të kenë një shans tjetër”, tha Rama.


17 Comments

  1. Ju doni rrahur te gjithe me dru myrrizi.
   Por cfare ti bejme ktij populli kurve, te qelbur, qe ju voton prape.
   Po mire ti behet. Le t,ju mbaje dhe 4 vite ne kurriz, mbase i mbushet mendja se cfare rrace jeni.
   Hani byrek me gjize o popull, hani dhe lexoni cfare shkruan budalli ma i madh se krejt, NAMUTI…

 1. Imagjino te ishte Saliu ne vendin tend ne pushtet 8 vite, do ta digjje Shqiperine si tre here me pare 1945,1997,2011.
  Nuk e imagjinoj hic, prej politikaneve e pres fundin e Shqiperise prej askujt tjeter nje here per nje here.
  Ik o Dramatik ik. Galloshe e botes se vjeter.

 2. O Ram, ec perpara mos u mer me ta.
  I njihoim shume mire se cilet jan.
  Disa mbase u kan harruar. Un te pakten i kam te fresketa ato cka kan ber.
  Dhe jam i sigurt qe po tu jepet mundesia i bejn prap. Nga ai lloj brumi jan gatuar, nuk ka se si te ndryshojn.

 3. Kujtmutesa !Pse nuk e jep policua videon e plote o kriminel ?
  Edvin do lusja zotin te ishe ti ne vendin e tij dhe une po aty,do ta çaja kafken e ndyre qe mbart ne te monstruozitet,psillik,krim dhe ligesi !
  Vedeo eshte vetem pjesa e dyte e perballjes mes nje palaçohajduti militant te partise socialiste,nje mashtruesi e grabitesi te pronave dhe djerses se qytetareve qe punojne ne bizneset e tij ne kushtet e sklleverve te koheve te vjetra dhe trajtohen si kafshe nga nje perbindesh qe fshihet nen petkun e biznesmenit,me mbeshtetjen tende politike dhe financiare !
  Perballe kishte nje akademik si Luçiano Boçi,nje intelektual i vertete por qe ne kushtet e reagimit njerzor,cfare duhet te bente,te mos hiqte duart e Lucit nga gryket e tij,te ikte me vrap sic e ke zakon vete monster ?
  E solle Lucin ne Elbasan qe te grabiste pronat,te bente rolin e skllavopronarit,te rrihte Elbasanllinjte ?!Pse e more nga gopi i sateme dhe ua bere peshqesh qytetareve te mire te Elbasanit ?
  Kush eshte Luci ?! Nje minpleh,me ballen me lart se ai dhe ti je krye plehu !

 4. Qytetaret e Elbasanit duhet ti vene flaken pronave te Luces, hajdutit, pervetesuesi ipronave te popullit dhe shfrytezuesit te krahut te lire te punes. Sot ne shek. XXI ky gangster I shfrytezon puntoret si 200 vjet me pare. Kulla e barit nuk do digjet, pronat e Luc hajdutit duhet te digjen.

 5. Qytetaret e Elbasanit duhet ti vene flaken pronave te Luces, hajdutit, pervetesuesi ipronave te popullit dhe shfrytezuesit te krahut te lire te punes. Sot ne shek. XXI ky gangster I shfrytezon puntoret si 200 vjet me pare. Kulla e barit nuk do digjet, pronat e Luc hajdutit duhet te digjen.

  1. O gomere !Luci eshte ne toke te huaj aty,kaq o budall komplet !Shkoi te rrahe Elbasanllinjte?Po nuk i doli dhe aq mire !?

 6. Mire se shkoi Luca per ta rrahur dhe u rrah vete e ti i pafytyre po mundohesh ta zbukurosh situaten, po ato e-mailet pse i permend? Apo t’u kujtua ai i pafytyri i bashkise Tirane qe iu dergoi e-maile gjithe botes per Griselden. Ti o kryeminister e ke patur zakon te ankohesh qysh se ke qene femije dhe ta merrnin buken me gjalpe (Beni ishte nder ata qe te vinte hakut ne ate kohe), apo i ke harruar? Gjithsesi, pyetja qe duhet te te drejtojne ty eshte: A shkoi Luciano Boci tek Luca, apo shkoi Luca tek Boci? Sepse me sa duket Luca shkoi per lesh e doli i qethur fiks si do dalesh edhe ti o kryeminister me dt. 26 prill.

 7. Ky bizesmeni nuk ha kote po ma mer mendja filloi te vjell se ka henger shume e i ka ber reaksion , prisni do kemi akoma shok te luces

 8. Keta bajgat e Rames nuk i kuptoj, nuk u mjafton 90% e shtypit qe Rama “pa ringjallur” nga kazani duke e blere..Ore vazhdoni tek Tema e Gelbazes apo tek i tredhuri i italise Bolja..

 9. Pikërisht ky monstër që provokon cilindo që ka përballë me ofendime e me gjuhë banale rrugeçsh, ka paturpësinë që të akuzojë për dhunë të tjerët.
  Nëse nuk do të kishe qenë kryeministër i rrethuar me qindra policë e gardistë, kushedi se sa herë do të kishin rrahur qytetarët për provokimet tënde të ndyra..
  Pse ike nga frika në Francë ?
  Sepse dilje në dritare lakuriq në banesën tënde karshi pallatit tjetër në rrugicë , e familjarët të tmeruar se mos fëmijtë e tyre të shikonin ty e mikun tënd lakuriq, të dhanë një dru të mirë e shkova në polici duke ngjyrosur fytyrën me bojë të kuqe, për tu ankuar se më rrahu Berisha.
  Ta ka pëplasur këtë të vërtetë publikisht ish miku tënd Fatos Lubonja e nuk po e sajoj unë.
  Kjo është arsyeja që kërkon me çdo kusht që të ngelesh kryeministër, se e di që sapo të mos kesh më mbrojtje të gardës, më së paku do të hash kokës çdo ditë me dhjetra domate e vezë të prishura.
  E ke pranuar vetë se je një njeri i pandreqshëm e arrogant
  Si Berisha, ashtu edhe Basha, gjatë protestës së dhunëshme të 21 janarit kur kishe nisur drejtë kryeministrisë 300 halabakë të liruar edhe nga burgjet e Greqisë, e vetë fshiheshe nga fundi i turmës, ata qëndronin në detyrën e tyre në godinën e kryeministrisë.
  Pati edhe në ate protestë një turmë të madhe njerëzish të marë me autobuze pa pagesë nga të gjitha fshatrat e Shqipërisë, por kundër kryeministrisë, ishin vetëm ata çakej që kishit rekrutuar nga bota e krimit, si ky “sipërmarësi paqsor” i Elbasanit.
  Nuk u dëgjua asnjë thirrje Berisha ik nga turma.
  Në protestat e fuqishme që organizoi opozita parvjet, ti si burracak, ikje }e fshiheshe nëpër qytete të vogla duke mbledhur rreth vetes vetëm punonjës të administratës tënde që të dëgjonin broçkullat tënde.
  Ndërsa Basha që surrati tënd prej karagjozi, përpiqet ta zhvlerësojë se “fle”, kishte burrërin të flist përballë kryeministrisë, e fjala e tij shoqërohej me brohorima miratuese.
  Pandemia ishte dy herë fatkeqësi për Shqipërinë.
  E para se ndodhi në kohën e keqqeverisjes tënde dhe e dyta që po vazhdon edhe në kohën e fushatës zgjedhore.
  Po të mos kishte qenë pandemia, do të shikoje se si do të mbusheshin Tirana e sheshet e qyteteve të tjera me qytetarë duke thirrur Rama ik e do të shihnom se a do të ta mbante që t’ju dilje në mbrojtje oligarkëve tënd “sipërmarës”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.