• |
ide | kryesore

“Duke parë Anglinë, na mbetet vetëm të japim gjithçka në fushë”: Cikalleshi e ka të qartë deri ku shkon Kombëtarja

-Instant, F1, Sport, Video

“Andorra? Nëse e nënvlerësojmë, atëherë do të ishte një gabim i madh. Nuk do futemi në fushë për të shënuar Cikalleshi, por të fitojmë ndeshjen”. Sokol Cikalleshi, më eksperti ndër sulmuesit e thirrur nga tekniku Edy Reja për ndeshjet kualifikuese të fundit të muajit, është gati të nisë një sfidë të re e emocionuese në eleminatoret e Botërorit Katar 2021, në të cilat nuk ka dashur të vendosë limite. “Çdo hap përpara, që mund të arrijmë, duhet përgëzuar. Ne do të provojmë gjithçka për 2 vendet e para, por edhe po të lëmë pas Hungarinë do jetë gjithashtu një hap i rëndësishëm. Ajo që unë dua, është se pavarësisht kundërshtarit, të shfaqim të gjitha cilësitë. Nëse e bëjmë këtë, në çdo pozicion të jemi, të jemi të qetë se kemi dhënë maksimumin”.

Cikalleshi po kalon një moment shumë të mirë me skuadrën e Koniasporit në Turqi, ku po shënon rregullisht, gjë që e ka bërë teknikun italian ta thërrasë për 3 ndeshjet e muajit mars, ndaj Andorrës, Anglisë dhe San Marinon: “Unë ndihem shumë mirë në Turqi, u bënë 6-7 vite aty. Kisha një rënie, por u riktheva në elitë. Synimet e mia janë gjithmonë më lart. Nëse më vjen ofertë nga ekipet e kampionateve të mëdha, do e pranoja, por unë jam i lumtur me këtë që kam arritur. Disa gjëra janë me moshë dhe tani jam 30 vjeç, por të ardhmes nuk i dihet” u shpreh Cikalleshi.


E megjithë entuziazmin e vigjiljes, kur përballë është një skuadër si Anglia, pak gjëra mund të bësh, ose ndoshta vetëm një gjë: “Ne do të synojmë maksimumin, por duke parë Anglinë, ajo që na mbetet ne është që të shfaqim gjithçka në fushë. Nëse kualiteti i Anglisë vendos ndeshjen, ne na mbetet vetëm të provojmë, por duke vënë shpirtin në garë, mund të arrijmë diçka pozitive”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu