• |
ide | kryesore

Meghan Markle akuzohet sërish për deklaratë të rreme

-Instant, Paparazzi, Slider

Para disa javësh Princ Harry dhe Meghan Markle dhanë një intervistë për Oprah Winfrey duke treguar detaje rreth marrëdhënies së tyre me familjen mbretërore.


 Ata zbuluan  se u martuan në fshehtësi tre ditë para ceremonisë e zyrtare, porkjo deklaratë u hodh poshtë Zyra e Regjistrimit të Përgjithshëm,. Së fundmi është zbuluar për herë të parë certifikata e dasmës së ciftit e cila tregonte se më 19 maj 2018 dyshja u martuan në një ceremoni luksoze në Kalanë Windsor.“Më vjen keq, por Meghan është qartë e konfuzuar dhe keqinformuar. Licenca speciale që hartova iu mundësoi atyre që të martoheshin në Shën George’s Chapel në Windsor dhe ajo që ndodhi me 19 Maj dhe që u pa nga miliona njerëz në të gjithë botën, ishte dasma zyrtare e njohur nga ligji dhe Kisha e Anglisë”,u shpreh ish nëpunësi, Stephen Borton.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.