• |
ide | kryesore

Qindra njerëz evakuohen teksa përmbytjet përfshijnë zona të reja në Australi

-Instant, Lajme, Planet

Afro 18,000 njerëz janë evakuuar nga shtëpitë e tyre pasi shirat e dendur që kanë përfshië New South Wales kanë bërë që shumica e zonave të përmbyten. Shirat kanë përfshirë këtë zonë që të enjten por reshjet janë intensifikuar përgjatë fundjavës duke bërë që shumica e rrugëve dhe banesave të mbuloheshin nga uji, shkruan CNN. 


38 zona përgjatë gjithë shtetit kanë shpallur fatkeqsinë natyrore ndërsa 19 qendra evakuimi po bëjnë të mundur lëvizjen e banorëve. Në jug të vendit përmbytjet dhe shirat kanë vijuar edhe këtë të hënë ndërsa meterologët paralajmërojnë kushte ekstreme që pritet të zgjasin edhe kësaj jave.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *