• |
ide | kryesore

Rama mbërrin në Pallatin Élysée, pritet nga Macron

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Pallatin Élysée në Francë ku është pritur nga Presidenti francez Emanuel Macron.

Kreu i qeverisë shqiptare ka publikuar në rrjetet sociale pamje nga ceremonia e pritjes, ku pas përshëndetjes, presidenti Macron shtrëngon duart me kryeministrin shqiptar.


“I ftuar nga Presidenti Macron për një drekë pune mbi marrëdhëniet bilaterale, Planin Europian të Investimeve në Ballkan dhe situatën në rajonin tonë ”, tha kryeministri Edi Rama për arsyen e udhëtimit.

7 Comments

 1. Makroni me siguri e ka ftuar Ramen t’i jape eksperiencen e tij ne prishjen e ndertesave simbol te

  kryeqytetit shqiptar, si stadiumi, teatri apo se fundi materniteti pasi sipas tij jane shume te vjetra dhe

  duhen bere nga e para . I mahnitur nga kjo risi e kryeministrit shqiptar , Presidenti francez vendosi qe

  ndertesat e vjetra demode si Pallati Luvrit , i Versajes. bile edhe vete Elise te prisheshin naten kur ora

  policore per shkak te pandemise ndalon qarkullimin e njerzve. Flitet qe ne te ardhme e afert te ftohet

  edhe nga Mreteresha Elisabete per ta keshilluar per prishjen e Buckingham Palace si dhe nga kancelarja

  Merkel per prishjen e Reichstag-ut.

 2. Mire Makroni, po i’a rrah shpatullat,shpinden, si pritje…!
  Lutem mos ti’a rrahin pak ma poshte,me gisht, kur t’a percjellin!

 3. O po je me fat o popull per kete udheheqes. Po gjithe historine tone kemi qene pa fat, por jo…. me ne fund na ka buzeqeshur fati. Po shikoni ca lideri shikoni ca njeriu model. Na e do gjithe bota. Shikoni foton. Shikoni Macron dhe shikoni kete. Kush ju duket me normal, me afer me cmendinen, me…. nuk di ca te thuash.

 4. O Muti Kristaqit,
  nuk pate te regjstruar ne programin e rrobotit nje citat te Enverit, Saliut apo nga vepra e pare e Lu Li ?

 5. Madheshtore vizita juaj ne France zoti Rama. Liberté, égalité, fraternité. Ju lutem mos hiqni dore nga femijet tuaj, nga Shqiptaret. Ata ju meritojne dhe nje mandat. Mos u lodhni, mos u merzisni me popullin tuaj.

 6. E ka thirr ti thotë që mos e zgjat shumë.Ik o Ramë se e ke trash shumë.Po na ndyt dhe ne si Francë se ke kaluar një kohe të gjatë këtu.Mos bëj si Enveri që erdhi dhe pastaj e shkatëroi Shqipërinë.Nuk duam prap shëmbullin negativ që kush vjen në Francë shndrohet në diktator.

 7. I palodhur eshte e edhe ipaloqja
  Leh e leh e s’ka mbarim . Po mire o ipaloqe e dijme qe je me ate mut,ne mos qofsh muti vete…. Por….. me mutin dihet ku shkon….ne mut, o mut!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu