• |
ide | kryesore

Akuza e Bushatit: Rama më përjashtoi se nuk bëra pakt me Djallin, me Tom Doshin nuk e kam personale

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Për largimin e tij nga gara e 25 Prillit, Ditmir Bushati ka dhënë një version tjetër nga ai që paraqiti Rama, sipas të cilit ai “nuk e kishte punuar tokën” në kuptimin që nuk kishte punuar si duhet me socialistët. Gjatë një interviste me Adi Krastën në A Shoë, Bushati kujtoi rezultatin e vitit 2017 të PS në Shkodër, të cilin ai e quajti “historik”. Për të treguar se shpjegimi i Ramës nuk qëndronte, Bushati kujtoi se pas vendosjes së Ilir Beqes si drejtues qarku në Shkodër, objektivi i socialistëve kishte qenë i njëjti rezultat, pra sërish 4 deputetë.

“PS në Shkodër ka marrë rezultatin historik në 2017 dhe nëse ka një gjë të padrejtë është linçimi im publik për Shkodrën. Sot për shkodrën u vendos Ilir Beqja dhe objektivi është 4 mandate, pra drejtuesi politik ndërrohet dhe objektivi mbetet i njëjti. Pra kur flitet për lërim toke, rezultati i 2017 mbetet historik dhe nuk gjen akuza për manipulim për klimën politike etj etj” tha ish ministri i jashtëm.


Lexo edhe: Kulisat/ Rilindja e Shkodrës në duart e Tom Doshit

Po atëherë përse e përjashtoi Rama nga gara për Shkodrën? Bushati në këtë pikë tregon se kur u ftua në PS, Rama i kërkoi që t’i japë fytyrën e tij politikës dhe për të kjo do të thoshte,  të mos bënte pakt me Djallin.

“Dhe më ka bërë përshtypje kur Edi Rama më ka thënë “Dua t’i japësh fytyrën tënde politikës”, dhe unë kështu e kam kuptuar, që të mos bëja pakt me djallin dhe disa fenomene gërryese të tranzicionit t’i përballonim, fillimisht brenda radhëve tona, po kur veshi zë shumë dyllë, duhet të flasësh në publik. Prandaj them, se kam qenë i qartë për këtë vendim se nuk kam parë reflektim. E kam thënë edhe pas rënies së tërmetit që më është dukur vetja si inxhinier që thotë shiko se ky pallati ka rrezik shembjeje. Se unë e kam thënë që nuk jam as senator as rishtar në politikë. Do kisha kompleks nëse do kisha bërë pakt me djallin, nëse do i kisha dhënë akses krimit, nëse do isha peng i tyre” tha Bushati.

Përplasja me Doshin? Bushati: Për të shpallurit “Non Grata” nga SHBA…

I pyetur nga Krasta për Tom Doshi, përgjigjia është se me Tom Doshin nuk ka asgjë personale, por për të shpjeguar se çfarë ndodh me politikën e Partisë Socialiste në këtë qytet, ai rendit një sërë emrash të politikës që nuk janë më, ndërsa në Shkodër, ka mbetur gjithnjë Tom Doshi.

“Qëndrimet e mia ndaj fenomenit kanë qenë shumë të qarta. Nuk ka njeri në PS dhe në Shkodër që të mos t’i dije qendrimet e mia në këtë pikë. Bëni një analizë. Para meje kanë qenë në PS e Shkodrës Mimoza Hafizi, Bashkim Kopliku, vetëm zotëria që ju përmendët vazhdon të jetë deputet. Të gjithë të tjerët fshihen rrugës. Fshihen rrugës.
Ka qenë Shaqir Vukaj, Mehdi Zhega, Paskal Milo, Fehmi Abdiu, Ilir Gjoni, njerëz me një emër të caktuar. Asnjë nuk njihet me veprimtari të dyshimta. Mbase në një moment mund të kishin pakte me këtë kategori që përmendët ju, por Shkodra që para 100 vjetësh përfaqëshej nga Luigj Gurakuqi, sot duhet të përfaqësohet nga një nivel tjetër. Ky është shqetësimi im që kam pasur, nuk kam asnjë gjë personale me Tom Doshin”.

 

 

31 Comments

 1. ZOTI DITMIR BUSHATI DUHET TE ISHTE PRESIDENT I KOSOVES DHE VJOSA OSMANI MINISTER E PUNEVE TE JASHTE OSE VISE VERSA

  1. A e njihni valle kete ballgjerin down maskull prostitut se kush eshte valle?!
   1- Ky eshte i biri jolegjitim i Ramiz Alise (pyesni Shkodren).
   2- Ky eshte ai qe vodli edhe tenderin e rregullimit te W.C. ne MEPJ.
   3- Ky eshte qe shkoi qe Brazil, per pompim, me banane zezaku, ku biletat, dietat, ky prostituta, i morri nga taksat e shqiptareve.
   4- Ky e mbushi MEJP me kurvica pashkolle, me diploma fallso, si te tiat, per cdo emerim neper perfaqedi apo konsullata tarifa fikse ishte 30.000€.
   5- Ky e mbushi MEJP me greko-llaciface, ku seksere kishte ish-drejtoreshen e sherbimeve mbeshtetese, tani konsulle e pergjithshme ne Stamboll, Blerta Kardezei, kusherira e bushtres, qe ky, ka per grua.
   6- Ky tentoi qe te shiste detin Jon Greqise.
   7- Ky kishte drejtor kabineti, ushtarin grek, Pirro Vengu, sot, drejtor i APD.
   Bemat e ketij diteziu s’kane fund kaq per momentin.

 2. Po edhe ti nje mut si gjithe te tjeret je. Kelysh komunisti qe s’ta mban bytha te thuash gjysem fjale per ate regjim shkerdhate.
  Edhe ti Andi cmutin ke qe e nxjerr kete b.q. vazhdimisht ne lajme. A thua se ka bere namin ne politike ky dhe ja ka perveshur Rames.
  Keta jane te gjithe te tredhur perpara Ramazonit, nuk guxojne te bejne nje pordhe lere pastaj ti dalin kundra. Si ky, si Majko, si Xhafa nje marmalate jane.
  Hajde Tung

 3. YMER GELBAZA KELLIRA ,KOL SALLAKU ,CARLO BOLJA BOLINO ZAGARET E EDI RAMES DHE ORGANIZATES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA DHE CO DO TE LESHOHEN TANI TE FYEJN ZOTIN DITMIR.BUSHATIN SE JUS NXORI SURRATIN E PIST TE EDI RAMES BATON HAXHIUT DHE HASHIM THACHIT

 4. Cfare arritjesh beri ky si minister i sektit rilindje. Absolutisht asgje. Per sa kohe ishte nen hyqmin e rames. Na del e jep mend, nje antipatik me te njejten prerje te shefit te tij vecse pak me i shkurter. I mbushi ambasadat me femijet e kastet dhe niperit e burove komuniste. I peshtire

 5. Pyesni Majlinda Bregun t’ju konfitmoje sa i paafte eshte ky. Shume me vonese e hoqi Rama. Njeri pa peshe specifike. Suksese ne jete!

 6. A e njihni valle kete ballgjerin/down maskull prostitut, se kush eshte valle?!
  1- Ky eshte i biri jolegjitim i Ramiz Alise (pyesni Shkodren).
  2- Ky eshte ai qe vodli deri dhe tenderin e rregullimit te W.C. ne MEPJ.
  3- Ky eshte ai qe shkoi qe Brazil, per pompim, me banane zezaku, ku biletat, dietat, ky prostituta, i morri nga taksat e shqiptareve.
  4- Ky e mbushi MEJP, me kurvica, pashkolle, me diploma fallso, si te tiat, per cdo emerim neper perfaqesi apo konsullata, tarifa fikse ishte 30.000€.
  5- Ky e mbushi MEJP me greko-llaciface, ku seksere kishte ish-drejtoreshen e sherbimeve mbeshtetese, tani konsulle e pergjithshme ne Stamboll, Blerta Kardezei, kusherira e bushtres, qe ky, ka per grua.
  6- Ky tentoi qe t’ia shiste detin Jon, Greqise.
  7- Ky kishte drejtor kabineti, ushtarin grek, Pirro Vengu, sot, drejtor i APD.

  Bemat e ketij diteziu, s’kane fund, kaq per momentin.

  1. Je rilindas i verte,bythqire,moterqire,drogaxhi,mashtrues,klysh kurve,produk incesti.

 7. Ky do rrakacollin ne goje.
  Ben si 1 dhe perfundove ne partine e kurvave. Po ashtu prodhimi je, o grek prej shkodret.

 8. Kush esht e dim po çfar tha per pazarin e ndarjes se kosoves eshte e vertet dhe kjo eshte arsyeja e shkarkimit nga minister
  Perplasja me batonin i kushtoi se batoni donte 1 kukull ne ministri te jashme
  Sa per detin si qeveria Berisha dhe Bushati ishine me mire me 6 milje se ky gerdalla me 12 milje

 9. Z. Ambasadore shume here i ke rene rreth e qark unazes se re e te vjeter, dil hapur direkt me emra.
  Po ti nga Saliu (Nr.5 ne listen e Tiranes) ke frike, a eshte e dobishme te qendrosh e “heshtur” per kete kriminel qe nuk i jep vize amerika ne Ambasada, po per varsesin gjakftohte ne bulevard me 21 jabar, apo President-Hajdutin me bllok ne dore Like Floririn & CO perse nuk flet hapur.Pse zgjodhet kohen e fushates o bushat per te shprehur mendimet e tua,emrat qe ti permend pd ik pasur ne pushtet mos harro bushat,tani Po beni fushate per lulzime salih basha,ky eshte parti qe bere me djallin,jeni beri ylli i shpellkareve të salihut qe të quante diteZi

 10. Rama te perjashtoi ty o Ditmir ashtu si perjashtoi tjere para teje sepse nuk do qytetare, as te zgjuar!
  Rama do katundare pishderr si Taulant Balla do maloke morrake si Ulluk Manja a Tom Doshi do dhe biba qe ti thone “Skenderbeu i shekullit tone” si Spirop…i a kurvica si ish nusja e Shemsie Kadries ajo Olta Tacka.

 11. Ditmiri nuk e gjeti asnjehere ne dite te mire Ramen, mbasi e nxoren me shkelma u kujtua se kishte gjera qe nuk shkojne ne ate parti.

  Sa per ndarjen e Kosoves, nese ja don te mire Shqiptareve, fol hapur dhe trego te gjithe ngjarjen dhe te gjithe aktoret, mos fol pa thene asgje.

 12. Flamur Noka, kandidati për deputet në Tiranë, në një intervistë televizive i pyetur për menaxhimin e pandemisë nga ana e qeverisë, u shpreh se kryeministri Edi Rama ka kopjuar programin e PD për shëndetësinë.

  “Edi Rama është një kopjac. Ai në fillim e hodhi poshtë programin tonë me 5 pika për rimëkëmbjen e shëndetësisë dhe tani po e zbaton”, u shpreh Noka.

  Por kjo deklaratë e tij bie ndesh me ato që ka shprehur kreu i PD Lulzim Basha dhe ish kryeministri Sali Berisha.

  Pak ditë më parë gjatë një takimi me mjekët dhe ekspertë të shëndetësisë, Basha akuzoi qeverinë për keqmenaxhim të situatës.Cecenet flasin mire per bushatin po ju cecene e shpellkare cfare nuk i keni thene ketij,kur salihu i thonte diteZi bushatit,por rraca juaj e qelbur peshtymen qe hidhni e lepini me qef me pas

  1. Ej Ethem bythqir Lalaj Gomarica madhore qe nuk te del nga goja e bytha Kari i ceceneve – Sa per lepires peshtyme e glasash qe leshon vete ke Edi bythqirin qe tha – Kurre vaksina ruse nuk do marrim! E tani po i bie me llape asaj peshtymes tij prej nga Emiratet Arabe ku po pret vaksinat Sputnik ruse mor Byth shpella Rames.

 13. Partia Demokratike ka vjedhur numrat e telefonit të qytetarëve. Këtë e vërtetojnë mesazhet që PD po u nis qytetarëve që nuk kanë dhënë kurrë numrin e tyre në selinë blu.

  Në rrjet shumë qytetarë shkruajntë të shqetësuar për mesazhet që u shkojnë nga PD, duke thënë se të dhënat e tyre janë vjedhur.Shikoni nje minj gjirizesh et hem lalaj si karelepires ekselsent i të gjithe kryetareve te pd,ben sikur,kur të gjithe byrektoret e cecenet pd qe levizin neper koridore e oborrin e shqupit e njohin kete karelepires ekselent,shko lepija karin mulit të nokajve

 14. Në Rambuje shqiptarët firmosën dhe për fatin tonë të mirë Millosheviçi nuk firmosi.

  Këtu duhet të themi që Sali Berisha ka bërë një thirrje publike dhe ka deklaruar që kush firmos në Rambuje, është tradhtar i kombit. Ka qenë një qëndrim antiperëndimor, antiamerikan, antiNATO dhe antishqiptar.”

 15. Sa shume komente nga zagaret Ram rrumpalles. Gjithmone krijojne kaos kur duan te humbasin gjurmet. Ketu behet fjale per aleancen e rrumpalles me Tom Doshin, asnje fjale nuk thone zagaret per Tomen, vetem shajne Ditmir Bushatin.
  Nuk kam simpati per Ditmirin, por ketu ceshtja eshte aleanca e Tomes me rrumpallen. Kjo nuk ju pelqen zagareve dhe krijojne kaos ne komente.

 16. Komenti i ores 16:48
  Je krejt gabim o njeri, nuk jane shume zagare te Ripjelljes or joooo! Eshte vetem nje ky Emerharruari qe i vjen turp nga emri tij, Ethem Lalaj nje ish Kapterr i kohes Dulles qe ka detyre partie te kopjoje ketu ato bajgat qe Mero Baze gatuan te TemA per zagaret e Ripjelljes.
  Qeshni me kopjet e tij o njerez e kuptoni c’nivel kane rilindjotet e ketij pushteti te Ram bajges.

 17. Mblidhen çunat e lagjes dhe debatojnë me mua për politikë.

  Kuptohet më të zjarrtë janë demokratët sepse ata i ka lënë partia rrugve 8 vjet dhe i sheh një ditë hanë fara kungulli dhe ditën tjetër fara lule dielli, si dhe numërojnë çdo ditë mbrapsht duke pritur të bjerë qeveria dhe të kapin ndonjë punë në dogana, tatime, polici apo nëpër ministrira.Ja dhe ti mor loqe njeri nga keta je qe ha farà luledielli e kungulli te cepi i oborrit te Byrektores se pd,ja lepivekarin lulzime salih bashes sot

 18. @ 18:37 Ik ore trap me zile, futi ndonje te rene me dore te qetesohesh. Shko lexo ndonje abetare te mesosh si shruhet shqip.
  Ke ndonje gje per miqesine e rrumpalles me Tomen? Po nuk pate, kris bythen si keshillohesh me siper.

 19. Toma e perçite ramen me gjithe çfar ka rama e balla
  Bushat je von u dogje kur nderzehshje thoshje rrofte rama per favoret qe kishe tani mer nje dtu e fute ne prapanic se rama ka drurin e Tomes

 20. Sikur Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi si bashkëkryetarë të delegacionit të Rambujesë, të mos kishin nënshkruar marrëveshjen, por të kishin dëgjuar Sali Berishën në Tiranë, apo Adem Demaçin dhe Albin Kurtin në Prishtinë, sot Kosova do ishte nën Serbi.

  Sikur në Rusi të mos ishte president Boris Jelcin, që nuk mbante dot p..dhët në konferencë shtypi me Klintonin, por të ishte Vladimir Putini, Serbia nuk do bombardohej.

  Sikur Kina të mos ishte ajo e 22 viteve më parë, por kjo e sotmja, që po sfidon SHBA-në, Serbia nuk do bombardohej.

  Sikur në krye të Francës të ishte Makron, e jo Zhak Shirak, Serbia nuk do bombardohej.E tregove koken o intelektuali funksional neri,ti je njeri nga ato qe hani fara,por ti more kopili I dobicit salih farà ti han te byrektorja e pd,bravo o kelysh kurve

 21. C’pati Bushati, pikerisht sapo u largua zj. Ambasadore nga Shkodra, t’i jepte mesazhin Tomes, qe une nuk e kam personale me Tomen?

 22. Cuditerisht Syri.tv, qe i beri kete intervsite Bushatit, kete mesazh qe Bushati ia dergon Tomes, e ka fshire fare, po fare. Ku eshte interesi i Syrit ketu?

 23. OJF-ja e Ditmir Bushatit i beri kerkese BE qe Shqiperise te mos i hiqeshin vizat thotë:

  Ndoshta pak veta e dine kete fakt, por eshte e dokumentuar, Ojf-ja e Ditmirit i kerkoi Bashkimit Europian te mos i hiqeshin vizat Shqiperise, se nuk ishte akoma gati!! Te ishte per Ditmirin shqiptaret do ishin akoma dyerve te ambasadave. Ky eshte kontributi i Ditmirit qe u shperblye me postin e ministrit. Nje njeri qe tregoi se shiste jo vetem popullin e vet, por edhe familjen e femijet e tij, te cilet po kerkonte t’i linte pa patur mundesine e levizjes se lire ne Europe, do e shiste dhe Ramen nje dite. Pastaj historia vazhdon.. pune qensh!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.