• |
ide | kryesore

Komunikimi i Bashës me Komisioneren e BE/ Rama: Ndërhyrje në fushatë, pres përgjigje nga Brukseli!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama reaogn pas bashkëbisedimit të Lulzim Bashës me Komisioneren e BE, Mariya Gabriel, duke e cilësuar komunikimin e tyre si një ndërhyrje në fushatën e brendshme elektorale të një vendi kandidat për në BE.

Komisionerja e BE, bisedë me Bashën: Do të frymëzojmë transformimin e sektorit të arsimit të lartë 


I indinjuar nga ndërhyrja në fushatë, Rama thekson se Komisioni Evropian nuk e ka zakon të fusë hundët në fushatat elektorale, ndërsa shton se pret përgjigje zyrtare e publike nga Brukseli.

“Dikush në Bruksel duhet t’u thotë komisionerëve që harxhojnë kohën e punës së paguar nga taksat e popujve të Europës, për të bërë videomuhabete elektorale me Lulëzim Bashën, se kjo quhet ndërhyrje në fushatën e brendshme elektorale të një vendi kandidat për në BE!

Në dijeninë time Komisioni Europian nuk e ka zakon të fusë hundët në fushatat elektorale dhe unë pres ta mësoj zyrtarisht e publikisht nga Brukseli, nëse e kam unë gabim e ndoshta komisionerët kanë vërtetë të drejtë të bëhen palë kur popujt e Europës zgjedhin qeveritë e tyre!”, shkruan Rama.

19 Comments

 1. Cfare tè shqeteson, ti ke Makronin qe te perkedhel ke Vucicin qe te rreh shpatullat, ngado te rrotullohesh nuk bie ne toke. Ky popull qe ka 113 vjet qe fle gjume do tè ta japi edhe mandatin e trete e tè katert.

 2. Ik o Ramazon Pordha se je bere bajat dhe i padurueshem. Jo se ai qe do vij pas teje eshte me i mire por te pakten qerojme nje bajge

 3. e harroi viziten ne france. Atehere te na tregoje makroni qe ka nge te presi ramen sa here i teket, se sa para nga taksat tona jane paguar per ate takim informal fushate. Te na thotë publikisht makroni se perse u mbajt dhe çfarë u tha në atë takim, a nuk eshte nderhyrje në fushatën zgjedhore të një vendi të huaj jashte BE.

 4. O Ramazono,

  po ti je lider global mor burr. Mblidhja njehere atyre legenave te Brukselit se boll na cane trapin. Se m’duket se po bohen si rreziku Anglo-Amrikan. Hajt tu bofsha se ta kane friken ty.

 5. une them ti bime brukselit, per 3 ore e pushtojme

  por si do ja bojme, ku do strehojme gjithe europianet qe do kerkojne azil ne ballsh apo ne nikel

  kemi infrastrukture te forte por jo per te gjithe 300 milione europiane

  prandaj na duhet edhe 8 vjet te tjera, qe cdo austriak dhe portugez te kete 17 ore uje / dite

 6. Po kur erdogan sulltani te tha se do te beje spital per fushate,troç nuk ishte futje hundesh ne Shqiperi,apo nuk quhet ajo ?!
  Fati i qeverisjes tende dhe i joti personalisht ka marre fund,maskara !
  Ne fund te fundit,ti more vaksina Ruse ,dole me ne fund nga lekura jote perendimore,je thjesht Muzhik,si eterit e tu te ndyre e kriminele !
  E more sonjalin se ke duan perendimoret ?!
  Duan qe ti te ikesh ne te semes !

 7. Dikush tu tregoje ne BE sondazhet qe nxjerrin Ramiun fitues qe te besojne ne Sulltanatin e Ri.
  Videomuhabete, keshtu i quan Rama kronikat e ERTV qe propagandohen ne Media Kombetare, e meqe eshte fushate elektorale u ka kerkuar qe te bejne nga 3 videomuhabete ne dite me rol kryesor Liderin Galaktik.

 8. O Rama, o bure, o bure. Po ti harron se u bere gay per te bere nje foto me Obamen, apo harron komisionerin Frankenshtein, apo ate prostituten kokekuqe nga Kroacia. Harron edhe ambasadoret qe ke paguar, apo deputetin “Kapiteni” ne gjermanisht Hauptman, qe i bleve me leke. Nese komisioneret e Brukselit nderhyjne, do te thote qe ti e ke bere bloze ne Bruksel dhe nuk duan te t’i shohin me syte. Pastaj ka edhe dicka tjeter, fushata fillon me dt. 25 mars, apo jo o bure, o bure? Te doli boja duke imituar Berishen dhe je akoma shume larg tij. Berishen nuk arrite te fusesh ne burg, pas 25 prillit do te te burgose Berisha ty o kopjac i keq.

 9. Ben sikur eshte trim me flete…..ne bithe. Eshte propagande zgjedhesh per kokloqet e tija. Ore zagar i gjirizeve te Parisit ta leshoi gurin Macron ne Paris, e tani kuis si qen, ashtu siç je ne fakt. Na del e thua qe “une nuk jam njeriu i duhur perbisedimet Kosove – Serbi” Sepse ti o qen tradhetar na mbakerke anen e Kosoves e Shqipreise. Tradhetine tende o qen e njeh gjithe Evropa, prandaj e hengre gurin nga Macron, te ka thene qe mos fut hundet ne Kosove, sepse e dine qe do ndarjen e Kosoves o qen tradhetar, dhe ata nuk jane dacord me gjellen e helmuar qe gatove ti me Vupiç e me Grener. Ndyrësirë!!

 10. O Edvin, na je ngjitur si muti pas kepuces o bastard, na qelbe ne ere te keqe !
  Ik pirdhu , isha 12 vjeç kur erdhe ne pushtet , jam 20 tani ti vetem varferi na solle o derri, termet , pandemi , ti sjell KEQ , ne jete duhet edhe ça FAT , me TY VETEM DITE TE ZEZA STERRE !!
  IK PIRDHUUUUUU!

 11. Në mënyrë të dyshimtë, Tritan Shehu kryeson listën e PD në Gjirokastër edhe pse komisioni Ruli-Nishani nuk e kualifikuan si kandidat. Sa i përket përgjegjësisë për vaksinat, Shehu të na thotë njëherë kush mbajti përgjegjësi për 1997-ën, meqenëse ishte protagonist i ngjarjeve në Lushnje.Sa te gezuar cecenet shpellkaret byrektoret guerilasit skifteret e pd e të lulzime salih basha per gjoja mbeshtetjen qe po i jep be,vraponi blejeni librin e lulzimes qe e shkruajti fariu me Qimin,pastaj masturbohuni me kete bullgaren e pd

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.