• |
ide | kryesore

Sondazhi/ Si do të dalin zgjedhjet në Vlorë ku kandidon vetë Rama

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prezantohet sondazhi i “Noto Sondaggi” dhe RTV Ora për qarkun e Vlorës. Ky sondazh vjen dy ditë nga fillimi zyrtar i fushatës elektorale. Lidhur me Vlorën ku kandidon vetë kryeministri Rama duket se nuk ka një tkurrje të lehtë të PS në krahësim me zgjedhjet e 2017-ës, rritet PD ndërsa LSI njeh rënie.


Sipas sondazhit të Notos 59-63% do të votonin për PS-së, pra një mesatare 61%. Ndërkohë, koalicioni opozita 31-36%, me një mesatare prej 34%. LSI-ja nga ana tjetër merr 3-7%, me një mesatare 5%.


Partitë e tjera luhaten me 0-2%, me një mesatare 1%. Referuar shifrave të vitit 2017, PS është rritur me 1% dhe PD ka pësuar një rritje të ndjeshme me 7.7%. Ndërsa LSI ka pësuar rënie me 6.2%. Shifra e të pavendosurve në Qarkun e Vlorës kap një shifër prej 23%.

4 Comments

  1. tashi qe ka marr vllezrit veshaj Ramqir gregkopil anetakurva dhe damian termutin esht i papermbajtshem.

    bravo bablok

  2. Imagjino ai surratziu Anduel Tahiri njeriu me i urryer nga baza socialiste te behet deputet i Vlores, mos te flasim pastaj qe nga e para ne liste deri tek i / e fundit 80 % nuk jane vlonjate!

  3. Z. Ambasadore shume here i ke rene rreth e qark unazes se re e te vjeter, dil hapur direkt me emra.
    Po ti nga Saliu (Nr.5 ne listen e Tiranes) ke frike, a eshte e dobishme te qendrosh e “heshtur” per kete kriminel qe nuk i jep vize amerika ne Ambasada, po per varsesin gjakftohte ne bulevard me 21 jabar, apo President-Hajdutin me bllok ne dore Like Floririn & CO perse nuk flet hapur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.