• |
ide | kryesore

KQZ i bën apel partive politike: Përmbushni detyrimet sipas Kodit Zgjedhor

-Instant, Lajme, Të fundit

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve iu është drejtuar me një shkresë zyrtare kryeministrit Edi Rama, partive politike në vend dhe OSBE-ODIHR, lidhur me fushatën elektorale të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, e cila pritet të nisë zyrtarisht ditën e nesërme.

KQZ bën apel për vetëpërmbajtje , ndërsa i kërkon institucioneve publike që të përmbushim detyrimet e tyre duke respektuar Kodin Zgjedhor.


“Duke marrë në konsideratë raportet e para të depozituara nga monitoruesit, KQZ i bën apel të gjithë drejtuesve të institucioneve publike të tregojnë vetpërmbajtje dhe të përmbushin detyrimet e tyre sipas Kodit Zgjedhor”, thekson KQZ.

4 Comments

 1. Partia Demokratike ka vjedhur numrat e telefonit të qytetarëve. Këtë e vërtetojnë mesazhet që PD po u nis qytetarëve që nuk kanë dhënë kurrë numrin e tyre në selinë blu.

  Në rrjet shumë qytetarë shkruajntë të shqetësuar për mesazhet që u shkojnë nga PD, duke thënë se të dhënat e tyre janë vjedhur.

  1. HA MUT HA O KURV E KUQE
   JENI BO SI KURVAT QE PER TE BERE SHOQE THONE SE EDHE KJO ESHTE KURVE EDHE KJO TJETRA PO KURVE ESHTE . NE KETE MENYRE MENDOJNE SE KURVAT JANE SHUMICE ABSOLUTE SIÇ JANE EDHE ATO

 2. Në Rambuje shqiptarët firmosën dhe për fatin tonë të mirë Millosheviçi nuk firmosi.

  Këtu duhet të themi që Sali Berisha ka bërë një thirrje publike dhe ka deklaruar që kush firmos në Rambuje, është tradhtar i kombit. Ka qenë një qëndrim antiperëndimor, antiamerikan, antiNATO dhe antishqiptar.”

  1. PO NE LEZHE ÇA U VEND OS O JU QIFSHA MOTRAT DHE GRATE?
   JENI QENIA ME E PESHTIRE E RRUZULLIT TOKSOR O KURVA MAVI
   PO TEK GOPI I SATOM ÇA U VENDOS O KURVE E KUQE? ROPT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.