• |
ide | kryesore

Prokuroria e Hagës: Dosjen paraprake për ish-krerët e UÇK e dorëzojmë në shtator/ Avokatët mbrojtës kundërshtojnë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Prokuroria Speciale e Hagës ka vendosur që dosjen për ish-krerët e UÇK-së ta dorëzojnë në javën e dytë të shtatorit të këtij viti.

Sipas Prokurorisë, ky afat është për shkak të rikategorizimit të provave që ka në disopozicion ajo për ngritjen e akuzave ndaj Thaçit, Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep Selimit.


Avokati Ben Emersson ka kërkuar që sa më parë mbrojtjes t’i dorëzohet dosja paraprake, kurse avokati Young e cilëson këtë veprim nga Prokuroria si një vonesë të papranueshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu