• |
ide | kryesore

Humb jetën futbollisti i Lazio: aksidenti automobilistik fatal për fantazistin

-Instant, Sport

Zi në shtëpinë e Lazios për vdekjen e Daniel Guerini, një 19-vjeçar nga të rinjtë e bardhekaltërve, i cili u përfshi në një aksident automobilistik në Romë në rrugën Palmiro Togliatti, në kryqëzimin me rrugën e Romanistëve. Lojtari i datëlindjes 2002, së bashku me dy shokë të tjerë, ishte të një Smart For Four që u përplas – për arsye për t’u konstatuar – me një Mercedes Class A. Policia komunale dhe karabinierët vazhdojnë të hetojnë.


Të dy djemtë që udhëtonin me Guerinin u transportuan me ambulancë me kod të kuq në Poliklinikën e Tor Vergata dhe në Umberto I, ndërsa për lojtarin e ri nuk kishte asgjë për të bërë. Shoferi 68-vjeçar i automjetit tjetër, në shok, u transferua në spitalin më të afërt në vend.

Guerini, i cili kishte mbushur 19 vjeç pikërisht të dielën e kaluar dhe ishte i asistuar nga menaxheri Luca Antonini (ish futbollisti i Milanit dhe Genoas ndër të tjerët), ishte kthyer tek Lazio në janar nga Torino, që e kishte blerë në 2016/17 nga bardhekaltrit. Pastaj huazimet për tek Fiorentina dhe Spal para se të kthehej në kryeqytet. Mesfushori sulmues i lindur në 2002 gjithashtu veshi fanellën e ekipit kombëtar Under 15 dhe Under 16.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.