• |
ide | kryesore

Përdorimi në fushatë/ Robert Ndrenika pas Ermalit dhe Çiljetës, video dhe reagime në rrjet

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Përfshirja e aktorit të njohur të skenës shqiptare, Robert Ndrenika, në fushatën e PS-s, menjëherë pasi këtë e bënë Ermal Mamaqi dhe Çiljeta, nuk është pritur mirë në rrjetet sociale. Reagimet kundër spotit propagandistik (shiko poshte) pro aktorit kanë qenë të shumta edhe pse ai konsiderohet një figurë e dashur për publikun shqiptar për shkak të kushedi se sa role që ka luajtur në teatër dhe nëpër filma.

Kundërshtia më e madhe ndaj Ndrenikës nuk lidhet me faktin se thjesht një aktor afilohet me një parti politike në fushatë elektorale, por ka të bëjë më tepër me atë se spoti nis me Teatrin Kombëtar, një “akt barbar” sipas gazetes Le monde, që Rama e Veliaj e kryen së bashku në kulmin e pandemisë në vitin 2020.


Ndrenika fillimisht ishte kundër shembjes së Teatrit, por më pas u rreshtua në radhën e artistëve që iu bashkuan korit propagandistik të Erion Veliajt, që ishin pro shembjes. Në videon më poshtë mund të shihni spotin e plotë të publikuar mëngjesin e sotëm nga Rama në faqen e tij në Facebook. Ndrenika shkon edhe më tej kur flet me gjuhën e Ramës teksa premton rritje rrogash për aktorët a thua se kjo është në dorën e tij apo a thua se Ndrenika kandidon vetë në këto zgjedhje.

Po krejt ndryshe nga sa thotë në spotin e xhiruar tani Ndrenika ka pasur nje mendim krejt tjetër për Edi Ramën të cilin e ka shprehur të plotë në një intervistë me Eni Vasilin (poshte).

Dje dhe sot me video/ Shikoni ç’thoshte Bert Ndrenika dy vite më parë për teatrin dhe Ramën

Ndoshta kjo mungesë koherence e ka detyruar aktorin tu përgjigjet kritikave të shumta me një reagim as mish as peshk në faqen e tij në Facebook, për të cilën është folur shpesh se nuk e administron ai vetë. Ndrenika thjesht shpreh habinë me reagimin e tij se përse njerëzit në rrjetet sociale nuk e kanë mirëpritur faktin që doli në një spot elektoral të Edi Ramës, ideatorit dhe autorit të shembjes së Teatrit Kombëtar. Më poshtë reagimi i plotë i Ndrenikës.

 

Por në rrjetet sociale ka nisur të bëhet virale një tjetër video e ndërtuar pjesërisht me spotin elektoral të Ramës me zërin e Robert Ndrenikës dhe pjesërisht me pamjet teksa po shembet Teatri Kombëtar. Edhe pse ai mbetet një figurë e dashur për publikun për shkak të roleve të tij të shumtë, Ndrenika nuk i ka shpëtuar dot shpotitjes nga publiku të cilët e quajnë këtë akt të dytë të tij një tjetër shërbim ndaj regjimit që shembi Teatrin Kombëtar.

Bert Ndrenika si Shaban Qosja, kujtohet sërish të flasë për teatrin (video)

Fillimisht Ndrenika i shërbeu Ramës dhe Veliajt duke u larguar nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe duke u deklaruar haptaz pro shembjes së tij. Sot aktori i njohur i kushedi sa e sa roleve është sërish në shërbim të revanshit propagandistik të Edi Ramës në kërkim të një mandati të tretë. Më poshtë video virale në rrjet që kundërshton spotin e Ndrenikës për Partinë Socialiste.

©Lapsi.al

48 Comments

 1. Legen burre te bleu ai qe i shkerdheu babai i tije gruan e tije , te bleu ai qe s ka emer babai , ti qe u shite tek ata funderrina je me i zi se ata. Tutje palo burre.plere, funderrine pa din e pa iman.

  1. Njeri i perdorur robqir. Keto prodhojne Saliu Rama Meta , njerez pa dinjitet e bythlepiresa qe dhe nderin e shesin si placke si shume komentues me apo pa pagese si Vangjekerat Kuaraserat apo Pekerat me shoke

 2. Njeriu,perpara sesa te vdese ,telendiset!
  Keshtu thote im ate,qe nuk eshte as shoku Alibas shoku Ladri!
  Eshte nje djale Bregdeti ,si edhe ti Berti…por qe ndryshe nga ti ka qene edhe mbetet i ndershem!
  Ti je nje LEGEN,plastik……

 3. Ketu s’merret vesh a eshte ne karakter apo i verteti. Nese eshte paguar si aktor per te interpretuar nje mesazh fushate te na e thote.

 4. Ishte me mire te linte kete bote (i urojme jete te gjate) duke lene ne memorien kolektive aktorin dhe artistin ashtu sic e njohem deri tani.

 5. Burri ka koh gjithmone koh te turperohet,por ne pleqeri turpin e le trashegimi se nuk ke koh qe ta lash.

 6. Më duket një djallëzi edviniste, që më tepër se spot elektoral ka bërë një spot për të zhburëruar e poshtëruar Robert Ndrenikën.

 7. Kur kalon njeriu ne ate moshe sic eshte dhe ky-karagjozi-Ndrenika ,plaku behet si femija ,genjehet dhe me nje -karamele-dhe kete e ka edhe nga -skleroza-e cila ja heq kujtesen dhe nuk di se c’ka folur me per para dhe cfare flet tani .Lereni te jetoje dhe keto ditet e fundit me shplarjen e dhe shperfytyrimin e figures tij nga opinioni publik dhe ti gezohet asaj -kockes -qe i kane dhene per te lepire.

 8. Bertucio mor dreq mos u budallalleps tani per pleqeri te shkosh pas Cilit dhe Ermal Mamaqirit se nuk e mban dot ti Kollodokun si ata.

  1. Si ti Muti Kristaqit, Stalini dhe te gjithe zagaret e ketij forumi nuk vleni as sa nje qime e boleve te Robert Ndrenikes.

 9. Zot meshiroje dhe fale artistin Ndrenika!!!
  Ne nji republike bananesh cfare nuk ndodh.
  Ciljeta para disa vitesh po i’a dridhte cicat Sales,dhe per pak do te bahej antare e PD-se.Se sfare ndodhi nuk dihet,dhe sot po i’a tund cicat Edvinit.
  Shtylla korrizore e ka fajin.
  ARTISTE QENDRONI ARTISTE!
  MOS E PERDHOSNI VETEN!

 10. PO MAMAQ KARAGJOZI KUR I HAROJ DASHNOR MAMAQIN, KOZETA MAMAQIN E TE PA VDEKSHMIN
  SOKOL OLLDASHI, APO TANI NUK I KA KUSHERINJ, KY KARAGJOS E CON PRAPANICEN KU BIE ERE LEK.
  LE TA COJE DHE AMIN SE NGJET ME MATILDEN KUR ISHTE E RE.

 11. O fashistet e opozites qe dallimin nga komunistet e keni vetem nga ngjyra. Ketij artisti ti puthni kembet se jeni liliput perpara suksesit te ketij njeriu. Po te kishte folur pro Bashes do te ishte njeri i mire? Ai ka mendimin e tij, te mire apo te keq dhe nuk ndikohet nga bullizmi juaj injorant dhe fashist. Trekendesha te ngjashem jeni me komunistet.

 12. Ndrenika ka qene artist i madh por kjo nuk do te thote qe ka gabuar rende. Po i puth bythen Ram rrumpalles per kushdi cfare interesi. Qartrazi rrumpalla e ka futur ne thes sic di ai.
  Gjesti i Ndrenikes i peshtire, vete Ndrenika per tu meshiruar.

 13. O loqe qe ke filluar ti thuash peldafit pilaf. Do vdesesh nje dite po do jesh askushi. Ndrenika te pakten eshte dikushi. Ti nje cope zvarraniku do mbetesh.

 14. Dy kurvi dhe nje kurve,pasi i shkerdheu Berisha kur ishte ne pushtet tani kan filluar te shkerdhehen me Ramamutin.

 15. Po pse kush eshte Ndrenika Robert de Niro,eshte dava nje lloj aktoruci province qe i ka lepire bythen pushtetit diktatorial dhe Enverit.Aktori i vertet duhet te jet patriot ne radhe te pare dhe jo barbar, nje here te mos te prishet teatri heren tjeter kur blihet te prishet,thote aktoruci Robert dhe tani vazhdon me bythelepirjen,ja ky eshte aktori qe s’ju dhims shtepia e tij .

 16. Nuk mund të kishte skenë më surreale. Një tip i stresuar bërtiste në mikrofon „Lulëzim!“ me shpresën e kotë që të merrte si jehonë një „Basha!“ nga turma. Më pas i njëjti urdhëronte me tërsëllimë që t’u bihej borive, të tundeshin vetëm flamujtë kombëtarë një herë, e më pas vetëm ato të partisë, të ndizeshin celularët.

  Një tallava e hatashme në mes të pandemisë që të sillte ndërmend shqyerjen e ububushme të tortës së pafat të 2012-ës, aq të pafat sa edhe qingjat e mjerë që u therën për të njollosur momentin e madh të 100 vjetorit të shtetit shqiptar, por dhe për të na treguar se në duart e kujt e kishim lënë fatin tonë.o neri si dylberi harrove ata aktoret e medhenj licaj budina etj shpellkare,po ti je kopil i harron padashje keta emra simbol te lulzime salih BBasha

 17. 320 milionë dollarë ua rropën Shteteve të Bashkuara të Amerikës duke i gënjyer për armatimin. Predhat, fishekët, bombat kineze i ripaketonin dhe i nisnin nga Shqipëria drejt Afganistanit si armatim i prodhuar në Evropë. Pa asnjë kusht dhe siguri teknike kishin hapur fabrikën e mortjes në Gërdec ku kishin punësuar ilegalisht fëmijë, pleq, plaka, sakatë, hallexhinj derisa një mëngjes marsi u vranë 26 frymë.

  U përvëluan qindra trupa, u shkatërruan dhjetra shtëpi, u shkrumbuan lagje e fshatra. Marrëdhëniet Shqipëri-Amerikë u tronditën, besimi juaj te ne u godit dhe aferat katrane zbuluan se lojtarë të ndyrë e matrapazë gjaku ishin pikërisht ministri i mbrojtjes Fatmir Mediu dhe djali i kryeministrit Sali Berisha.

 18. Nrenika i vuri vetes nje bal te madhe qe me teatrin ku u betua se do flirtohesh atje po ??? lepiu te velis e rams

 19. 22 mars 1992 kete njeri PD e beri Deputet ne Elbasan
  4 vjet nuk foli nje Here.
  del e flet tani per cunin e Kristaqiut

 20. Ne fakt yp Xhixhi duhet ti thuhet Ermal Mamaqit se ai mavria eshte bere si presh i zier,eshte si pidh ,e ku ka fuqi ai lumadh per gjithe ate pele qe ka per grua yp Ermali yp o Ermal pak me vone vazhdo dhe lepija sumen Ramutit.

 21. YYYPP RIPJERDHJA
  YYYPP RIDHJERJA
  Yypp Mamakaqi,Cicukja yypp edhe Ndrunuku….
  Yypp EDvuku shkerdhuku….
  Hahahahahaha….eunuku!

 22. Dmth Ciljeta dhe Ndrenika kur dalin ne fushate per PS, perdoren nga Velia dhe Ramazoni.

  Kur Ndrenika ishte pjese e PD’s dhe Ciljeta dilte krah me krah me Saliun, atehere ishin burra te mire.
  Lapsaxhinjt jane ftof ntajare.

 23. pune shqiptaresh shajne dhe nenen e vet per pune partish. e pelqejne ndreniken ne filma por kur i terheq veshin partia sulen i sulen si hiena. vend bythqir

 24. 13 vjet pas hatasë, nga nëntoka e varreve atje në Gërdec gulçojnë ende prej padrejtësisë shpirtrat e fëmijëve që nuk gjejnë paqe e nuk treten nën dhé. I biri i Saliut kurvëron me lekët e mortjes, Fatmir Mediu kandidon për herë të pestë si deputet. Ky mysybeti i 26 varreve nuk shkoi kurrë në gjykatë të provonte pafajësinë, nuk u përball kurrë me familjarët e viktimave, nuk i kërkoi asnjëherë falje Gërdecit, Shqipërisë, Amerikës por u fsheh pas imuniteteve politike dhe lidhjeve tribaliste.

  Ndërkohë mileti pret që Ambasada Amerikane të sanksionojë eshe ndalimin e kandidimit të Fatmir Mediut si vrasës, ti e dashur Yuri Kim çdo ditë i je qepur kandidatit tjetër Tom Doshi ta ndalosh për të kërkuar votat e elektoratit.
  Shkoni lepijani bythen ndrenikes se sapo ka dhjere mut të vaksinuar dhe hajeni o shpellkare guerilas debatikas skiftere cecene te lulzime salih BBasha,ku ishte mbreme salihu pse nuk ju bashkua dasmoreve ne shesh,dhendri ngeli vetem

 25. O ti loqe po ben avokatin e gerdecit? Vete banoret e shiten gjakun e viktimave, pevec nje gruaje. Mut saliu, mut fatmiri po me mut jane keta te tjeret.
  Mut edvini, mut luli po me mut je ti i paemer. Zgjebe bunkeri evgjit bythcpuar.

 26. Aktoret gjithe jeten thone fjalet e skenarit. Hiqu skenarin dhe jane katastrofe. Nuk e kane te zhvilluar vatren trunore pergjegjese per arsyetim logjik. R Ndrenika nuk ben perjashtim.

 27. Na jepni kollodokun per mandat te trete, se timonin e morem njehere!! thotë:

  Ermali I dashur per publikun?!!! Ermali e ka vetem biznes…

 28. Tre pyetje per Bertin qe shiti bythen ne pleqeri.

  1.Teatri po ben nje vit qe eshte shembur. Kur do fillojne punimet

  2.Kur parlamenti vazhdon punen 150 e kusur njerez brenda.Pse ne teater nuk jepen shfaqe prej pandemise.

  3.Sa leke e shite bythen.

 29. Por, duke zhvilluar një raport të drejtë midis rasteve të konfirmuara në SHBA si rrjedhojë e fushatës dhe rasteve që mund të verifikohen në Shqipëri, duke pjestuar numrin e të prekurve atje me raportin e popullsisë midis dy vendeve, mund të arrihet në një shifër pa dyshim jo të verifikuar, por që jep një ide për situatën në Shqipëri. Sipas kësaj përllogaritje, në tubimet e organizuara gjatë muajit të fundit, nga Kavaja, në Elbasan e më e madhja dje në Tiranë, mund të jenë infektuar potencialisht 3 mijë persona. Me një mesatare fataliteti 3 për 100, ku për grupmoshat e reja është shumë më e ulët dhe për grupmoshat më të larta është më e lartë, tubimet e PD gjatë muajit të fundit mund t’i kushtojnë jetën mesatarisht 90 qytetarëve.

 30. Turp për Robert Ndrenika që u shit dhe u korit tani në pleqëri. Bëri si kurvat njëher më PD që e bëri deputet tani shitet te Rama , njëherë kundër shembjes së teatrit pastaj pro,kto veprime janë për t’u sharë. Nuk e mbylli me lavdi Roberti por shkoj në koshin e plehrave të historisë.

 31. Ajo qe e poshteron me shume kete sharlatan eshte fakti qe e kane vene te thote fjali me “do të….”
  Kjo eshte qe bashkon ter mashtruset e kllounet.

 32. I vetmi dallim i aktoreve apo muzikanteve eshte se dalin ne skene dhe i njeh publiku. Nje here e nje kohe bridhnin me karroca neper evrope per te bere teatro te levizshme apo skena cirku..Me se shumti pajtoheshin si Jolly ne mbreterite evropiane. Personalisht kam respekt njelloj per profesionistin, hidraulikun, inxhinjerin, saldatorin, mesuesin, mjekun etj..Nese nje delenxhi si ky kujton se do ta respektojme me teper se eshte aktor..gabon..Te pirdhet ne surrel, ky bashke me vajzen e tij qe merr fondet e shqiperise per OJF pa asnje pune

 33. Ore per ate moter dhe grua qirin e -pa emer-mavi qe ma ka marre ne goje dy here kam nje fjale per ti thene -shikoi ato baxhellat se te shkuan tek -semafori-po e marrin edhe ato ne goje dhe prape therresin te rroje -partia-.Kete shiko mos e krruaj shume -veren -me mua o moter dhe gruia qire,o soj kurvash dhe pederastesh.

 34. Po ti soj qire,- je grua dhe moter shkerdhyerqe ke komentuar qe ne mengjezApo te iku gruaja te la ne dyshek se ishte nxehur per gojore.

 35. Megjithate, o i paloqe, i oers 19:51 fashishtet ishin me te mire se qente komuniste pa atdhe! Ata fashitet pra, o i paloqe, e zhivilluan vendet e tyre ndersa murtajaa komuniste e vrau dhe e shkaterrioi, o ipaloqe! E ka thene dhe babai juaj Marksi; ” Kumunistet nuk kane atdhe”: Sepse sipas tije, o i palaoqe atdhe per komunistet duhet te jete gjithe bota! Pra o i paloqe jeni pa atdhe se keshtu ka then bababi i juaj, pra tradhetare, qu ju shkedhen edhe sot e kesaj dite!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.