• |
ide | kryesore

Pitbull vs Sia/ Këngët e PS dhe PD për fushatën elektorale (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Njëherësh me çeljen e fushatës elektorale të zgjedhjeve të 25 prillit, Partia Socialiste ka publikuar edhe këngën e fushatës. Është pikërisht një këngë e reperit të njohur amerikan, Pitbull, që do të shoqërojë socialistët përgjatë këtij muaji.


Bëhet fjalë për këngën e publikuar në maj të vitit 2020, të titulluar “I Believe That We Will Win”, e përkthyer në shqip “Ne besojmë se do të fitojmë”.

Ndërsa Partia Demokratike zyrtarizoi në hapjen e fushatës së saj hitin “Unstoppable” të këngëtares “Sia” që në shqip përkthehet “Të pandalshëm”. ©LAPSI.al4 Comments

  1. Me vjen keq por kenga e PD eshte gabim. Nese kenga vlen per te perhapur entuziazem tek turma, kjo kenge vetem entuziazem kolektiv nuk perhap. Shpresoj qe ta ndyshojne. Eshte detaj i rendesishem sepse mitingjet e PD jane mbeshtet gjithmone tek entuziazmi. “O vendi im” i Trojas ka qene shume e pershtatshme atehere per te shpreh revolten, tani duhet nje gje e fuqishme per te shpreh gezimin e fitores.

  2. Ne fakt po ta perkthesh tamam ne shqip kengen e zgjedhur nga ps. i bie ” une besoj se do fitoj”, dhe kjo i shkon per shtat vetem edi rames.
    Deri tani, 8 vjet rrjesht vetem ai ka fituar, te tjeret jemi te gjithe te humbur.

  3. Po ajo kongtarja ato panallonat e gjona i kishte bo me ja rekomanu Lylximit per tmor masa se ka me i mush me mut ne 25 prill

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.