• |
ide | kryesore

Rama tregon pse refuzon të debatojë me Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I ftuar ne “opinion”, kryeministri Edi Rama u pyet edhe nese ishte i gatshem per te bere nje debat televiziv me kryetarin e opozites, Lulzim Basha.

“Ka një problem sepse unë e konsideroj Bashën një kukull të vënë, një marionetë që përdoret si dhëndër për një dasmë imagjinare ku nusja nuk do të paraqitet. Pas tij është Luli, Monika e Saliu. Mendimi im është ky, nuk kam përballë liderin e vërtetë të Opozitës”, tha Rama.


12 Comments

 1. Eshte shume i lodhur prandaj. Mhafton ta shohesh e ta degjosh dhe e kupton se i ka humbur shkelqimi i rreme qe ka patur tek pjesa injorante e popullsise. Por ka nje dicka, pse nuk ben debat me idhullin e tij Berisha? Apo e di qe nuk eshte nxenesi qe ia ka kaluar mesuesit…

  1. E verteta e kesaj genjeshtre te Rames eshte e thjeshte. Nese vertet e konsideron kukull, atehere me mire per te, e ka te sigurt fitoren ne debat. Por ka vetem nje problem. Nje debat tipik perendimor, te themi modeli amerikan, do ekspozoje kandidatet ndaj temave konkrete te qeverisjes, vizionit etj. Ne nje transmetim live Rama e kupton qe ai do humbase keq, pasi as e ka idene e politikave shteterore. As arsim apo edukim nuk ka. Ne dallim nga Basha qe i ka te gjithe keto elemente. Ndaj dhe Rama refuzon, pasi do dale komplet nje teveqel, nje gomar sic dhe eshte. Ai ka deshire te kete Berishen? Kur ishte ne opozite e refuzoi edhe debatin me Berishen. Nejse. Askush nuk mund te fshihet pas gishtit. Debati mes dy kandidateve duhet te jete norme dhe jo deshire personale. Duhet te ishte vendosur ne kod zgjedhor, jo vetem per dy kandidatet per kryeminister por edhe per ato per deputete. Ne konkluzion, kushdonqe refuzon nje perballje dinjitoze dhe publike deshmon se do te beje cmos te mbaje pushtetin me menyra te fshehta dhe kriminale. Te shohim nese do ia arrije.

 2. Po nqs eshte kukull apo loder atehere qari jot keshtu qe dil e perballu se ku i dihet se cfare te del pastaj

 3. Ky shkerdhate vazhdon me mashtru,kujton se talle k… me delet e PS-se.
  Nuk ka mbete asnji epitet pa t’u ngjite mor legen materniteti.
  Je ba i padurushem edhe nga delet tuaja si Bushati,Xhaf Geroni,Majko e te tjere.
  Zgjidhe vrimen qe te futesh mor palaco lapanxhoz!

 4. Ky eshte king fare. Harron ky qe n jerezit mbajne ment. Po me Salen pse nuk beri debat ky 8 vjet me pare apo edhe Sala ishte kukull.
  O Ramazono, vec sufllaqet mund ti hane kto rrena.

 5. Shqupistat i rre mendja keq.

  Keq apo mire, Ramazoni osht aty me shpatullat e veta. Lulushi nuk ka fituar nje beteje politike. NJE te vetme. VETEM HUMBJE.

  Partine ia dha Sala. Bashkine ia dha Sala. Ka humb nja 4 pale zgjedhje deri tani….. Pa Salen Lulushin nuk e ze java ne PD.

  Pse sdel Lulushi ne debat me Xhosefinen? Kur ishte ne studio e sfidoi Lulushin. Ja numroi pislliqet ne parti, vilat, vjedhjet qe ka bo kur ishte minister dhe ryshfetet qe merr nga Oligarket qe pretendon me i luftu.

 6. Esht i vetmi Lider ne karjer 20 vjecare ka ber 2 debate me besnik mustafen e ngjeln ne fillimet e tija i humbi debatet keq
  Kjo eshte arsyja

 7. Nuk depaton se nuk ke çthua!!!Kukull Basha?Atëhere dil e debato.Ke avantazhin.Por jo mor kaqol smund të debatosh ti me Bashën me dy medalje europiane.Ti mësues vizatimi me shkollë socializmi e i përkëdhelur i regjimit.Basha nuk është kukull por ka respekt për Berishën.Djalë i ritur në një familje të thjeshtë e çdo gjë e ka fituar me punë e sakrifica.Kukull je ti i krimit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu