• |
ide | kryesore

Zbulohet kënga e fushatës së PD-së (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Sot jam i pandalshëm! Sot nuk kam frikë!”, janë disa nga vargjet e këngës hit të këngëtares australiane Sia që Partia Demokratike ka zgjedhur si kolonë zanore të fushatës. Kënga “Unstoppable” (I pandalshëm) është dhe në sfondin e videos së publikuar mëngjesin e sotëm nga kryedemokrati Lulzim Basha, teksa Partia Demokratike ndez motorët me fuqi të plotë për zgjedhjet e 25 prillit.

Partia Demokratike do të çelë në orën 17:00 fushatën në sheshin “Nënë Tereza”.


Disa nga vargjet

Do të mbaj mburojën time, për të treguar sa i fortë jam
Do të mbaj mburojën time, për të të treguar që unë mundem!
Jam i pandalshëm!
Jam i pamposhtur, fitoj çdo sfidë!
Jam kaq i fuqishëm!
Jam plot vetëbesim!
Sot jam i pandalshëm!
Sot nuk kam frikë!

9 Comments

    1. te kam qi mami sufallqen o miush i gjirizeve te bashkise se ajolakurves, ti rrezik je ai renato kalemi pidhropsh anoreksik

  1. Kenge me ngjyrime feministe. Ok, por ne pergjithesi kenget e betejave bejne me shume efekt kur vijne nga zera te fuqishem mashkullore. Pastaj, pavaresisht tekstit qe dhe ai nuk ka ndonje peshe politike, zeri i Sia-s ne veshet e mi percjell me shume melankoli sesa vetebesim apo kurajo.

  2. Pastaj kjo kenga ka nje problem sepse flet per fuqizimin dhe permiresimin e individit. Kur njeriu shkon ne nje mitting do te degjoje “Ne” jemi dhe jo “Une” jam i pandalshem. Pra si kenge individualiste nuk shkon fare me kontekstin e fushates. Zgjedhje e gabuar.

    1. pickellonje rilindase do te ta hapi gopin e fisit mul noka me sali berishen, luli do perdhunoje gjith femrat e fisit tend

  3. Sot PeDe fillon fushaten,ne sfond nje kenge qe me shume te kujton miting gay,perpara per humbjen e radhes me ne krye Don Kishoti Basha…

    1. Gay si erioni do te thuash? Pyete pak shef erionin a qihet me albi nakon, ndoshta shkon e ha kar edhe ti me to………..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu