• |
ide | kryesore

Britney Spears, sërish në gjyq me babain e saj

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se avokati i këngëtares Britney Spears i ka kërkuar gjykatësit përgjegjës për çështjen e kujdestarisë që ta heqë babanë e saj, Jamie Spears, si kujdestarin ligjor të këngëtares.


Sipas tyre, kërkesa ka ardhur në formë peticioni, të cilin avokati Samuel D. Ingham III e ka ngritur në Gjykatën e Lartë në Los Angeles.Babai i Britneyt ka qenë kujdestar ligjor dhe i pronës së saj që nga viti 2008, ndërsa Jodi Montgomery ka pasur kujdestari të përkohshme ndaj këngëtares kur babai i saj u tërhoq nga pozita në shtator 2019 për arsye shëndetësore.


 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *