• |
ide | kryesore

Tom Doshi i përgjigjet ambasadores amerikane: Unë isha njeriu kyç për kalimin në Parlament të reformës në drejtësi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PSD, Tom Doshi ka hapur fushatën elektorale të partisë së tij duke përcjellë një mesazh për ambasadoren e SHBA, Yuri Kim. Doshi thotë se është mbështetës i Amerikës dhe punës që ata kanë bërë. Ai kujton se ka qenë njeriu kyç që Reforma në Drejtësi kaloi nër parlament. Mes disa mesazhe të herëpashershme, ambasadorja KIm ka qenë e qartë se Tom Doshi nuk duhet të kandidonte në këto zgjedhje dhe aq më tepër të jetë në parlament.


Madje znj.Kim në këto statuse ka kujtuar vendimin e DASH për ta shpallur Doshin non-grata si një person i lidhur me korrupsionin.


“Na jepni besimin, t’ju kthjejmë shpresën. Shqiptarët nuk kanë më shpresë, dhe PSD-ja është e vetmja forcë që do ‘tju kthejë këtë shpresë, pasi sipas tij, korrupsioni është shqetësimi më i madh! Unë jam një mbështetesës i Amerikës dhe punën më të madhe që kanë bërë Shtetet e Bashkuara të Amerikës për shqiptarët është reforma në drejtësi. Në këtë reformë, unë jam njeriu kyç, që kjo reformë kaloi në parlament”-tha zoti Doshi.

11 Comments

 1. QR ku jetojme me keto gansterra kryetar partish e parlamentar. Uroj qe dhe kllufat e hajdarit ta kene kuptuar se duhen ndeshkuar me vote keta mafioza, keta qe “nuk flene gjume e jane punembaruar”.

 2. Po e sfidoi edhe Toma ambasadoren Amerikane i bie qe Rama se pjerdh fare. Nuk dua kurrsesi ta besoj por topi tani eshte ne fushen e znj. Kim
  .

 3. E ku duan tja dinë ata për Amerikën.Reforma në drejtësi u bë për të forcuar pushtetin Rama e për këtë lëvdohet Doshi.Amerika thotë reforma ,reforma e këta faleminderit Amerikë.Dhe vazhdojnë avazin e tyre.Këta plehra i heq vetëm një popull po të vetditsohet e të votojnë ndryshimin.Sa për Amerikën na ka puth halla.

 4. Tom mos e rruj fare.Ne kemi bere dhe pa Ameriken biles Meta dhe Saliu i urrejne si kapitaliste dhe imperialiste.
  Puna eshte se ne muajin Prill do vijne 6000 trupa amrikane ne Shqiperi per te bere stervitje,toke-toke,toke-ajer dhe toke-koke.
  Hic mos e rruj Tom sepse Llalla Ish K/pr e ka te ndaluar te hyje familjarisht ne amerike me vendim shteti qe eshte nga raste e rrala ne Bote.Eskobari ishte njelloj.
  Sa te kete derr dhe ari Tome nje mi nuk prish pune.

 5. Shume mire, tashti shko n’SHBA dhe takohu me presidentin Biden.Ne fakt ti asnjihere nuk ke ken n’qenverit e ridhjerjes.Kimi e ka gabim kur te akuzon ty,sepse korrupsionin t’a mbulon i madhedhishmi Edvin mashtruesi,per nevojat e tija.Ti nuk ke pse te jesh n’qenveri sepse Edvua mbahet prej teje te pakten 8vjet,duke qene n’parlamut.
  Urime e kalove bithtingun.Je ekselent per Edminin.

 6. Kur tall karin edhe kodoshi me ameriken mos ngelt kurv ne kembe
  “Trimeria ” e ketyre injoranto-krimineleve eshte per tu trembur .
  Kush ua jep forcen ketyre kurvave? Patjeter palloshi qe u dha para dhe pushtet bashke .
  Tani e ka radhen qifi , xhyrbja , rrahja etj ti gerrhushen amerikes.
  rrofsh oj politike qe e katranose deri ne kete derexhe kete vend.

 7. Kjo, pasi qëndrimi amerikan, duket se ka vënë pikat mbi “i” për shumë nga dilemat apo kërcënimet që po bëhen për 25 apo 26 prillin, por edhe për ato përpara saj.

  Në mënyrë të natyrshme, Ambasada bën thirrje se do të përkrahë aspiratën e shqiptarëve për aleancë të fortë me Shtetet e Bashkuara, qëndrim që vjen pas disa deklaratave të forta që po bëhen shpesh ndaj amerikanëve, nga zyrtarë të lartë të opozitës.

  Më e fundit ishte ajo e kreut të LSI-së ndaj zyrtarit të lartë të DASH Mathevv Palmer, për të cilin Monika Kryemadhi tha se do të “largohet një ditë nga detyra”.

  Kurse Ilir Meta foli pak kohë më parë për “kapje veshi të amerikavë”.

 8. Kujt po i rruhet me shku namerike. Amerika na ishte njeher sot esht vari karin. Bota eshte shum me e madhe dhe e bukur se ameriqia.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu