• |
ide | kryesore

Denoncimi me VIDEO: Shikoni kaosin në qendrat shëndetësore ku po kryhet vaksinimi

Arkiva, Lajme, Të fundit

Thirrja për vaksinim të të moshuarve ka sjellë kaos në qendrat shëndetësore.


Pranë redaksisë së Lapsit vjen një video nga qendra shëndetësore nr.3, ku qartëzi duket axhitimi i të pranishmëve dhe stafit mjekësor.


Ndërsa stafi kërkon rregull, të moshuarit ankohen për vonesën.

Ndodhem aktualisht tek qendra shëndetësore nr 3, pranë ish-punishtes së pastave. Na kanë njoftuar për të bërë vaksinën e moshave mbi 80 vjeç dhe kam sjellë një person të familjes këtu.  Duke pritur në rradhë me demek, këtu ëahtë bërë një kaos total sepse askush nuk mban rradhë për më tepër askush nga qendra shëndetësore nuk merr përsipër të vërë rregull.” – shprehet një i pranishëm. ©Lapsi.al 


8 Comments

 1. A po presin per vaksinim, apo per t’u infektuar? Ky shtet eshte kaos total dhe ne krye kemi nje person qe nuk ia ka idene rregullit. Mjafton te shohesh ato qe ai i quan piktura, per te kuptuar gjendjen ne te cilen ndodhet shteti.

  1. Po Ben kujdes o njerze Por edhe shteti duhet te vene rregulla Qofte edhe me polic ose sigurita dhe duket informue njerze me Qfare do lloje munsije thotë:

   Po Ben kujdes o njerze se nuk eshte thene qe te vaksinohi te gjith ne nje dite a po ne nje ore.. Se Keshtu siq ja Keni nisur do infektoheni te gjith dhe pastaj ju rrofte vaksina . Une e di se ne nuk jemi populle me kulture dhe nuk na pelqen rradha ose te presim por bile Kure behet fjale per jet tuje keni kujdes.. Dhe shteti duhet te vene rregulla Qofte edhe me polic ose sigurita

  2. Po Ramuti ku eshte.
   Pse nuk vjen aty dhe ti vere ne radhe e me distance pleqte.
   Ikni, mos e beni hic vaksinen e Ramutit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.