• |
ide | kryesore

Rama vijon fushatën me vaksinimin: Brenda majit, vaksinojmë gjysmë milioni shqiptarë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër dy çadrat në Sheshin Skënderbej, ku po kryhet vaksinimi i të moshuarve me vaksinën Sinovax. Kreu i qeverisë, në një prononcim për mediat u shpreh optimist per vaksinimin, ndersa tha se gjysmë milioni shqiptarë do të vaksinohen brenda majit.

“Brenda majit, gjysmë milioni shqiptarë të vaksinuar. Kam bindjen e plotë se do të ecim shumë shpejt. Kemi siguruar sasi të konsideruershme. Besoj shumë që ky sezon turistik do të jetë shumë i lehtësuar si rezultat i këtyre goditjeve që i bëhet zinxhirit të infektimeve. Mbetemi të bindur që deri në pranverën e ardhshme do të jenë vaksinuar të gjithë. Por ministrja s’më lë ta them, por unë mendoj se do të vaksinohen më parë. Do të ketë vaksinime në katër turne, dhe njerëzit janë të lirë të zgjedhin nëse do të vaksinohen. Për ata që vijnë në Shqipëri nuk do u kërkohet që të kenë bërë vaksinën.”, tha Rama.


13 Comments

 1. Kujdes o popull se kjo vaksina Kineze nuk eshte aprovuar dhe testim i 3 eshte bere ne shkurt .Asnji shtet nuk e Bene kete vaksine se eshte metologjine e vjeter .Cdo Vaksine ka covid virus Te ngordhur ne vetvete .The vaksina e pare qe meret Nuk ka asnji efekt duhet patjeter te meret doza e dyte .Po i merre njerezit ne qafe plera.

  1. Hahaha. O neri i gjithdituri, edhe per vaksinat do japesh mend.
   Po e verteton cdo dite e me shume, qe ke probleme psiqike.
   NUK NDIHESH I VLERSUAR.
   Shkruan ketu ne boten virtuale… SE NUK TA FERSHELLEN NJERI NE ATE REALEN.
   Njerez meruni pak me nerin qe te ndihet gjall.
   Mos me falendero per reklamen.

  2. Po Italia ka bere 10milione vaksina,dhe asnje nuk mburret.kerkojne te vaksinojne rreth 500mije njerez cdo dite e nuk bejne show si ky sociopatiku jone qe i duket vetia Mesi.ky torollak do te jete fundi i tranzicionit te tejzgjatur dhe nje shaka e hidhur qe shqiptaret do ta vuajne per nje kohe te gjate.25 Prilli erdhi dhe do te jete dita e fundit e te cmendurit dhe e kopes se te cmendurve.

 2. Ramse i lumte ne menyren se si po ja del te managjoje pandemine vaksinimin dhe termeti do fitoje shume pike se po te kishte qen Sali Berisha ose Lulzim Basha do ishim turprue sdo na kishin ngren as Qent.. Une mendoj se Rama po ja del per nje fakte shume te thjeshte se pse Ka shume shoqri dhe njofsie me Lidrate botrore.. Pa varsishte se Ka nje mi te zeza dhe numer 1 eshte korrupsjoni ne Shqiprie qe e demtone shume Ramen.. Por prap se prap Rama nuk Ka as nje lloje krahasimi me njerzit qe Ka perbadhe. Ate qe Rama Ka perbadhe jane nje shporte vrashish siq eshte Saliu dhe hajdute si ilir Meta me shoke. As nje Lider botrore nuk i pret a po ju hpe deren. Ketu… Ketu ndryshone Rama me ta per mendimin time…

 3. Arif Dushaj ka treguar edhe momentin e sikletshëm, kur teksa po e këndonte pikërisht këtë këngë në një dasmë, janë çuar njerëzit dhe janë larguar.

  I pyetur nëse e ka dëgjuar Basha apo Berisha këtë këngë, ai ka treguar se po, madje u shpreh se “Basha e ka pritur me buzëqeshje”.Rama ben propogante per te shpetuar jete,lulzime salih BBasha bejne propogante si të mbjellin vdekjen e ketij kombi,të dy bejne propogante o lapsi

 4. Bravo rama,keta te opozites le te bejne ekspertizen e vaksines. Nqs nuk iu pelqen vaksina e siguruar nga ju, atehere pd dhe lsi te na shpikin vaksinen e tyre

 5. Deri dje u akuzua kina se i ka dal virusi nga laboratori, tani spaska takat me bo vaksine, vaksinant jane bere qe 1800, eshte teknologji e vjeter, edhe shqiperia deri ne 90 bente vaksina, persa i perket llojit kjo kinezja eshte si vaksina e gripit pra me viruse te vdekur, kshu si teknologji eshte me se e sigurt. Kshu qe bejeni e mos degjoni injorante Se kur tju vejn tubin e oksigjenit nuk ju shpeton me gje pastaj.

 6. Ore ky se ka problem të sakrifikojë shqiptarët!!!Tani me këtë vaksinë kineze ,ai i vaksinon të gjithë brënda qershorit.Sepse ka bërë një kontratë shtetërore.Edhe po të fitojë Basha ato vaksina janë blerë dhe lekët janë paguar.Duhen siguruar vaksina perendimore që ato të mos përdoren.

 7. Ore Beu .Nuk jemi ne mere zgjuar se bota .Teknologjia Kineze eshte model i vjeter dhe nuk ka asnji lloje Feed back dhe nuk ka asnji lloje dokumentacioni .Qe do te thote se kishte e Bene sot kete vaksine nuk ka asnji lloje prove qe krijon imunitet .Pfizer dhe Oxfords done 2 deri ne 3 jave qe te krijon imunitet dhe pas 12 Jave duhet doza e dyte .Kjo kinezja do ti vrasi njeresit se kujton se jane imun dhe .Koqet e Rames duhet tja shojegojne njeresve.plus covid kinez ndryshon me kete Anglezin dhe afrikes .

 8. Ore Beu .Nuk jemi ne mere zgjuar se bota .Teknologjia Kineze eshte model i vjeter dhe nuk ka asnji lloje Feed back dhe nuk ka asnji lloje dokumentacioni .Qe do te thote se kishte e Bene sot kete vaksine nuk ka asnji lloje prove qe krijon imunitet .Pfizer dhe Oxfords done 2 deri ne 3 jave qe te krijon imunitet dhe pas 12 Jave duhet doza e dyte .Kjo kinezja do ti vrasi njeresit se kujton se jane imun dhe .Koqet e Rames duhet tja shojegojne njeresve.plus covid kinez ndryshon me kete Anglezin dhe afrikes .

  1. Elektroni – Atomi – Molekula, kshu eshte edhe puna e virusit – Virus i gjith i vdekur – (vaksinat e gripit, vaksina kineze, teknologji super e testume edhe e sigurt) – Adn ( AZ edhe rusja) – Arn ( pfizer teknologjia e fundit, merret vetem arn) – edhe koha eshte e e lidhur me teknologjine pfizer u be e para se don thjesht arn, ndersa kinezja e fundit sepse duhet rritur virusi i tere, prandaj kan dale me vone. Per dijenine tende, kinezja eshte me e sigurt per variantet, sepse ka te tere virusin edhe jo vetem arn.
   Gjithsesi Merrni vaksinen, cilen do, se eshte teknologji e vjeter, e sigurt edhe efikase, te tjerat jane thjesht politike edhe injorantizem.

 9. Beu qe bene si specialist po te jape linkun shkencore .Po mos harro se cdo part e vaksinave duhen testur dhe ku prodhohen dhe kur shpendahen dhe duhen trupa shkencore qe te japin Ok.
  Se vaksinat nuk jane si supe .ato kurre nuk dalin nji lloje .Zoti i shpetofte shqiparet nga injorantet dhe mashtruset qe per pushtet vejne jetet ne rrezik .mos harro ka 1 7 muaj pa e mbyllur shqiperine e ka bere si varreze dhe spital gjigand.Plerat dhe kukumajkat mbrojne njeresit pa vlere dhe dinjitete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu