• |
ide | kryesore

Sërish koalicion PS-LSI/ Kryemadhi flet sa shanse ka bashkëpunimi me Ramën

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në një intervistë të dhënë për ABC, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i është përgjigjur pyetjes nëse ka ndonjë mundësi bashkëpunimi me Partinë Socialiste dhe kryetarin e saj Edi Rama.
Kryemadhi ka hedhur poshtë çdo mundësi bashkëpunimi me Edi Ramën dhe Partinë Socialiste pas zgjedhjeve të 25 prillit.

“Bashkëpunimi i LSI me Edi Ramën është tradhti kombëtare. Të bashkëpunosh me një njeri, i cili ndien neveri për vendin e tij, për një njeri që ndien urrejtje për popullin e tij, për një njeri i cili i ngre zgupthi qytetarët e vet për t’i larguar nga Shqipëria, normal që çdo bashkëpunim me Edi Ramën do të ishte tradhti kombëtare” – tha kryetarja e LSI.


“Përsa i përket angazhimit dhe takimeve tona, duhet të kemi një gjë parasysh që qoftë PD, qoftë LSI janë dy grupime të ndryshme, pavarësisht se për herë të parë në historinë e tranzicionit të 30 viteve, ne kemi një koalicion parazgjedhor midis Partisë Demokratike dhe një partie të majtë, që është LSI, e cila nuk është më thjesht një strukturë me katër deputetë, por është një strukturë e cila është realitet politik dhe mund t’ju them që është edhe shumë më shumë se një forcë politike” – shtoi ajo. ©LAPSI.al

8 Comments

 1. Jo vetem LSI por edhe sikur PD te beje koalicion me Ramen nuk mund ta zgjatin pushtetin e tij meteper sepse opozita e vertete eshte populli qe i ka ardh shpirti ne maje te hundes nga ky regjim. Thjesht do te
  perkeqesonin situaten me teper dhe do ta rrisnin koston e daljes nga ky qorrsokak ku eshte futur Shqiperia.

 2. Pse ti je indikatori zgjatjes se pushtetit dhe i tere populli na qenka opozita e vertete!!!? Besoj se e ke mare vesh qe 6.000 trupa te USA hyjne ne Shqiperi diten e zgjedhjeve. Si ta mer mendja ty ata kane ardhur te luajne me ty dhe disa idioteve te tjere me molotovet tuaj!?
  Provojeni, por te siguroj se do tju a fusin ne bythe molotovet.

 3. Ju ka ikur truri fare o langot e Ram rrumpalle. Vertet mendoni se forcat e NATOs vijne per te mbrojtur nje dallkauk si rrumpalla juaj. Me perversitetin tuaj politizoni edhe ngjarje qe s’kane te bejne me politiken e bredeshme. Rrace muti….

 4. I paemër
  28/03/2021 te 21:59

  Ki kujdes mos arrestojne Ramen ata! Po ca thua o i marre, dhe sikur te ndodhi gje ata nuk nderhyjne dot ne punet e brendshme te nje vendi, se u qihet nena nderkombetarisht! Po shkerdhehet Myanmar dhe nuk nderhyn askush, sepse cdo stervitje tashme eshte demonstrim force ndaj Kines

 5. Edhe mund te ndodhe qe pas 25 Prillit te shikojme cudira , persa i perket cudirave. Nese LSI nuk merr pushtet kete here shkermoqet
  Nese PD nuk merr pushtet dhe kete here, Basha bie.
  Ndaj te dy forcat politike, i kane shkelur syrin Rames.

 6. Në ‘97, mijëra nëna e gra shqiptare futën në dhe bijtë e burrat e tyre dhe u veshën me të zeza, shumë të tjerë u depresuan e përfunduan në dëshpërim madje edhe në çmendinë, kurse autorët u lanë të lirë që të organizonin kryengritjen e armatosur të 14 shtatorit 98 me alibinë e vrasjes së Azem Hajdarit; u lëshuan si të tërbuar për pushtimin e institucioneve. U lanë prapë të lirë, e më pas ngritën fabrikën e vdekjes në Gërdec. Djemtë amerikanë të Gërdecit u dënuan kurse djemtë shqiptarë, i biri i Saliut dhe ish ministri i mbrojtjes u lanë të lirë. E hëngri Kosta “aksidentalisht” në gjueti !

  Përsëri të njëjtët autorë, vrasës, kusarë, sadistë, mashtrues, gënjeshtarë. Dhe përsëri nuk u ndëshkuan! U lanë të lirë që të organizonin vrasjen e 4 baballarëve që protestuan për bukën e gojës pas videos ku tregohej korrupsionin me pushtetin. Kush u dënua?! Asnjë edhe sot e kësaj dite por përkundrazi sot janë kapo partie e synojnë të riciklohen përsëri për të vazhduar misionin e tyre ” të fitores së errësirës mbi dritën” .Shikoni cfare xhevahir nxjerr shkoku EV alias enver,sot vijne te jene ketu sepse lobimi rus eshte verdalle dhe ndihmohet nga lulzime salih BBasha meta e mona per te krijuar situata si molotovistja Voltana

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.