• |
ide | kryesore

Video/ I hoqën golin, Ronaldo hedh shiritin e kapitenit, Portugalia thërret “vjedhje”

-Instant, F1, Sport, Video

Shumë zemërim, edhe sepse në kualifikueset e botërorit pa teknologji, mohimi i golit të fitores në minutën e 93-të do t’i bënte praktikisht të gjithë nervozë. Cristiano Ronaldo shpërtheu gjithë tërbimin e tij, “hyri në portë dukshëm”, i bërtiti gjyqtarit Serbi-Portugali Makkelie, duke hapur krahët për gjysmë metri. Pastaj një gjest flagrant, i pazakontë për të: hedhja e shiritit të kapitenit në tokë. Rreziku ishte ai për të mos u kuptuar nga fansat e tij, të cilët janë kompaktë me të.

Në postimin që Ronaldo bëri gjatë natës në Instagram ai u përpoq të kthente faqen dhe të shikonte përpara: “Të jesh kapiten i ekipit portugez është një nga krenaritë dhe privilegjet më të mëdha të jetës time. Unë gjithmonë do të jap gjithçka për vendin im, kjo nuk do të ndryshojë kurrë. Por ka momente të vështira për të përballur, veçanërisht kur ndiejmë se një komb i tërë po dëmtohet. Le të ngremë kokën dhe të përballemi me sfidën e radhës tani! Forca, Portugali! “. Mijëra komente të tifozëve që e falënderojnë shumë, madje edhe për atë protestë, por ka nga ata që përsërisin se ajo “ishte një nga vjedhjet më të mëdha në historinë e futbollit”, duke shtuar më pas “ne jemi me ty kapiten!” .


Në fund të fundit, shtypi i sotëm portugez po bërtet për skandal. Gazeta A Bola titullohet “Sem VARgonha”, një njeri i paturpshëm që padyshim gjithashtu i referohet mungesës së diskutueshme të Var. Dhe Record bërtet “Roubo!”, “Vjedhje!”. Vendi është në trazira, por kapiteni tashmë ka diktuar vijën: ne jemi dëmtuar, por tani po shohim përpara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu