• |
ide | kryesore

Ndarja nga jeta e Bashkim Finos/ Meta: Na ka tronditur të gjithëve, dhembje e madhe

-Instant, Lajme, Të fundit

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas ndarjes nga jeta të deputetit socialist Bashkim Fino. Fino u nda nga jeta pasi humbi betejën me Covid-19. Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Meta shkruan se ndarja nga jeta e papritur e mikut, kolegut dhe kryeministrit të vitit të vështirë 1997 i ka lënë të gjithë pa fjalë. Meta i shprehu ngushëllimet familjarëve të Finos.

“Na ka tronditur të gjithëve këtë mëngjes. Dhembje e madhe, që na ka lënë pa fjalë! Ngushëllimet më të ndjera, të prehet në paqe dhe përherë i paharruar në kujtimet tona!”, shkruan Meta.


8 Comments

 1. Ne c’kohe te ndyre jetojme, hajduti i thurr lavde dhe elozhe hajdutit, krimineli shpallet Pape, prostituta vesh veladonin e murgeshes, m*ti na shitet per marmalat, mizeria per mireqenie, vlera perbuzet, antivlera vleresohet!
  1-Sa i ka kushtuar buxhetit (taksave te shqiptareve) trajtimi mjekesor i ketij barkederri, cdo vit jashteshtetit, per 20 vitet e fundit?!
  2-Sa kursehet vetem me moscuarjen dem te taksave te shqiptareve, per kurimet jashte, te ketyre barkederrave te pangopur?
  3-Ky eshte nje lajm i mire, per cdo shqiptar, se fundja; nje hajdut, nje plehre, nje maskara, nje shushunje, nje parazit, me pak, paste kembe te mbare dhe ju marrte juve te gjitheve, o mallkimi i ketij kombi!

 2. te lumte dora “Populli.” i marrte te tere me Gramoz Sali Medi Mete Rame Tome e me rradhe deri te i pjerdhuri pa dinjitet ndrenike

 3. Aurela Basha ka publikuar fotografi të ëmbëlsirave që ajo do të konsumojë, të cilat kanë formën e zemrës.

  Ajo shprehet se sikur forma e ëmbëlsirave, është edhe zemra e saj dhe e të gjithëve. Mirëpo zemra e çiftit Basha ka një problem. Ajo mban ngjyrat e flamurit holandez; e kuqe, e bardhë, blu.

  Në gatim me siguri ka kontribuar edhe Lulzimi, i cili tashmë shquhet si kuzhinieri i shtëpisë. Kujtojmë se çifti është shkolluar dhe ka jetuar në Holandë, ndërsa e shoqja e kryetarit të PD as nuk voton dot pasi ka hequr dorë nga shtetësia shqiptare.Ishalla ne koken tende me mut salihu o populli,por nuk thone kot Rrufeja nuk bie ne hale,o popull dhe ti o byreektor

  1. Nuk jemi ne ZI e nuk na vjen keq. Pas lajmit te hidhur te vdekjes se djalit 33 vjecar qe la nje femije te vogel e nuk do ta shohe te rritet na erdhi haberi se vdiq nje hajdute, nje mashtrues, nje barkderr qe s’kishte te ngopur, as na ben pershtypje. Mendojme per Arjanin e familjen e tij. Ky djale meriton dite zie e jo ai m.. VDEKJA e fino na lehteson dhimbjen, marrte me vehte sa me shume qelbesira.

 4. Nuk jemi ne ZI e nuk na vjen keq. Pas lajmit te hidhur te vdekjes se djalit 33 vjecar qe la nje femije te vogel e nuk do ta shohe te rritet na erdhi haberi se vdiq nje hajdute, nje mashtrues, nje barkderr qe s’kishte te ngopur, as na ben pershtypje. Mendojme per Arjanin e familjen e tij. Ky djale meriton dite zie e jo ai m.. VDEKJA e fino na lehteson dhimbjen, marrte me vehte sa me shume qelbesira.

 5. komunist te te gjitha partive kurva bashkohuni per nje komunist.skandali me i madh qe ndodhi sot ishte anullimi i takimit te kurves basha ne fier .nuk eshte habi si pasuesi i kelyshit komunist sali baerisha qe i beri bashke fajtore edhe bashkevuajtes edhe ata qe u futen ne burg edhe ata qe futen ne burgje njerez ta pafajshem.sot tregoje veten qe eshte klysh i rames..shqiperia po vdes.poshte tradhetaret..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.