• |
ide | kryesore

Shtyhet censusi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut, qeveria dhe opozita bien dakord

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Maqedonia e Veriut ka shtyrë regjistrimin e popullsisë apo censusin e 2021 për në muajin shtator. Marrëveshja është arritur mes kryeministrit Zaev dhe liderit të opozitës, Mickoscki pas mosmarrëveshjeeve për këtë census. Regjistrimi i popullsisë në Maqedoninë e Veriut po kryhej online në portal dhe pritej të mbaronte në prill, por tashmë do të rifillojë në 5 shtator teksa edhe zgjedhjet lokale do të shtyhen në fund të tetorit.
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.