• |
ide | kryesore

Abdixhiku: LDK do të votojë Vjosa Osmanin për postin e presidentes

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka deklaruar se pas mbledhjes në parti kanë vendosur me shumicë absolute që të marrin pjesë në votimin e Vjosa Osmanit për postin e presidentes.


“Pas një diskutimi të hapur, të gjithë bashkarisht kemi marrë vendim që LDK nuk do të bëjë obstruksione në zgjedhjen e presidenti të vendit, dhe LDK të marrë pjesë në votimin për presidentin, ky është vendim i Kryesisë i votuar me shumicë absolute. Pres që secili deputet të respektojë vendimin e shumicës dhe pres që nga secili deputet të sillen si institucionalist dhe ta kapërcejnë veten dhe cfarëdo hidhërimi që mund të kenë”, tha Abdixhiku.


Më tej, Abdixhiku ka thënë se ka informuar organet e partisë për secilin takim që ka pasur me Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin dhe temat që kanë biseduar.

“Në takimin e parë kam diskutuar me zonjën Osmani dhe zotin Kurti, dhe në takimin e dytë jam takuar vetëm me pretendenten për presidente.Në takimin me zonjën Osmani kemi takuar mbi dialogun, mbi rendin kushtetues dhe garancitë që i njëjti të ruhet me fanatizëm, kemi diskutuar për lidhjet tona me miqt tanë strategjikë, për ruajtjen e shtyllave kryesore të shtetit tonë të ri.Kemi diskutuar për pozitën apartiake të zonjës Osmani, detyra e tillë plotësohet dhe merr kuptim nga ushtruesi i saj. Këto biseda ua kam prezantuar organeve të partisë”, tha Abdixhiku.


1 Comment

  1. Ky paska heq breket fare.
    I duket vehtja si lider me fryme te re.Loqe kosove.
    Kurti si mashtrues qe eshte do tju fusi ne lufte dhe ne sherr,
    LDK paska marre fund fare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.