• |
ide | kryesore

Policia mbi 1400 gjoba shoferëve, arreston edhe tre persona

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Policia Rrugore ka bërë bilancin e punës së saj gjatë orëve të fundit në të gjithë vendin, ku 1456 gjoba janë vendosur, 57 patenta janë bllokuar dhe 3 drejtues makinash janë arrestuar.


“Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë arrestuar 3 drejtues mjetesh, 2 prej tyre për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe 1 për drejtim mjeti pa leje drejtimi”.


“Janë pezulluar 57 leje drejtimi, nga të cilat 40 për shpejtësi mbi normat e lejuara dhe 17 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit”.

“Gjithashtu, thuhte në njoftimin e policisë, janë vendosur 1456 masa administrative për shkelje që janë burim për përfshirje në ngjarje rrugore si parakalime të gabuara, përdorim i celularit gjatë drejtimit të automjetit, për shpejtësi mbi normat e lejuara, për mospërdorimin e rripit të sigurimit, për mosvendosjen e kaskës mbrojtëse, për shkelje të semaforit etj”.


1 Comment

  1. Gjobat vihen per ata qe jane njerez te zakonshem qe paguajne taksa e nuk bejne budallalliqe. Policia drogaxhinjte,politikanet e kriminelet nuk i ngacmon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.