• |
ide | kryesore

Po heton Çapjat, merret në mbrojtje prokurori Ridvan Sukaj

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Miratohet mbrojtja për prokurorin e dosjes së Çapjave: Ridvan Sukaj është marrë në mbrojtje, pas kërkesës së tij ku deklaroi se ndihej i kërcënuar.

Prokuroi Sukaj urdhëroi arrestimin e 53-vjecarit Ardian Capja, njofton news 24. Pas këtij momenti, prokurori i çështjes iu drejtua Këshillit të Lartë të Prokurorisë me një kërkesë për mbrojtje fizike, duke pretenduar se ndihet i kërcënuar për jetën e tij dhe të familje, ndërsa është duke e shqyrtua kërkesën e tij.


1 Comment

  1. Me sistemin e ri te shqipes se shpikur nga ju gazeptaret, si dhe Klodiana Lala e Artan Hoxha, nuk duhet ta shkruani(rreshti i dyte i shkrimit) “te dosjes se Çapjave”, meqe e shtrembershkruani rasen gjinore “të Çapjave” dhe jo ” të Çapeve”!

    Ju duhet ta gazepshkruani “të dosjas së Çapjave!

    O do te perdorni ‘dosja/ i dosjes’ dhe ‘Çapja/ i Çapes’, ne shqipe standarte, ose trapshkruajeni ‘dosja/ i dosjas’, ‘lagjja/ i lagjjas’, apo ‘fletorja/ i fletorjas’!!!!

    O mjeshtra te rases gjinore dhe “çape” te shqipes!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.