• |
ide | kryesore

Qeveria zgjat afatin e pasaportave të skaduara

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një javë pas vendimit për kartat e identitetit, qeveria shqiptare me propozim të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi ka vendosur sot zgjatjen e vlefshmërisë edhe për pasaportat që u ka përfunduar apo përfundon afati deri në 25 prill.


Vendimi është marrë për shkak të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Të gjithë personat që nuk kanë kartë identiteti dhe që pasaporta u ka skaduar, mund të votojnë, pasi vlefshmëria e kësaj të fundit është zgjatuar deri në 30 prill.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.