• |
ide | kryesore

Deklaratat e Berishës për vaksinat/ Rama kërkon ndërhyrjen e Bashës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka kërkuar reagimin e Lulzim Bashës për deklaratat e ish-Kryeministrit Berisha për vaksinat anti COVID, sipas të cilit dozat kineze nuk përdoren për të moshuarit në Kin. Rama tha se është e pafalshme që Basha nuk reagon për këto deklarata.


“Sali Berisha ka nisur një fushatë dhe thotë që vaksina është e dëmshme dhe të vdes. Sikur të dilte ndonjëri nga skuadra jonë dhe të thoshte diçka sado të dyshimtë për këtë betejë, për këtë armë që është e vetmja që ka njerëzimi sot në dorë për të mundur armikun e padukshëm dhe unë të mos thosha asgjë? Të bëja sikur s’ka ndodhur asgjë? Nëse doni të ndërpritet vaksinimi votoni ata. Sali thotë që vaksina të vdes. Ai fut ankth dhe pasiguri në shpirtin e njerëzve. Ne po bëjmë vaksinimin masiv dhe kjo është bërë me shumë ngulm dhe këmbëngulje. Ata nuk ia kanë idenë se çfarë do të thotë t’i shërbesh njerëzve“, tha Rama në një takim në Rrogozhinë.


Ish-kryeministri Berisha ka publikuar denoncimin e një mjeku shqiptar në Pekin. Sipas tij, vaksina kineze e cila po përdoret për vaksinim masiv në Shqipëri, aplikohet vetëm për moshën deri në 59 vjec, ndërkohë që në Shqipëri po aplikohet tek të moshuarit mbi 70 vjec. Vec kësaj Berisha tha se afati mes dorës së parë dhe dozës së dytë duhet të jetë 21 ditë.

Denoncimi i plotë

Breaking Neës!
Abuzim dhe mashtrim rrezikshem i Xhahilit te Surrelit dhe Ndrikull Hajnise me vaksinen kineze.
Protokolli i RP Kines percakton:
-vaksina u injektohet vetem moshave 18 deri 59 vjeç.
-Afati kohor midis dozes se pare dhe asaj te dyte duhet te jete 21 dite.
Ne RPK vaksina eshte e ndaluar per pensionistet.
Xhahili i Surrelit ka fshehur daten e skadences te vaksinave qe po perdoren ne Shqiperi.
Mjeku dixhital nga RP e Kines informon. sb
Pershendetje prof. Dr Berisha. Jame mjek ne nje spital te Pekinit .desha te ju informoj lidhur me vaksinen Kineze eshte e percaktuar protokolli strikt nga prodhuesi kinez:
Vaksinohen vetem mosha 18 deri me 59 vjec,
si dhe distanca kohore midis injektimit te pare me te dyten eshte 21 dite! Jashte ketij afati vaksinimi eshte pa rezultat.
Distributori turke nuk mundet te percaktojn protokollin e vaksines? 240 miljon pecionista ne Kine nuk kane filluar vaksinim sepse nuk lejohet perdorimi i kesaj vaksine tek pensionistet.Qeveria shqiptare nuk ka bere publike daten e skadimit te sasise se blere tek distributori turk i kesaj vaksine.une po ju dergoj dhe nje kopje te protokollit kinez te perdorimit te vaksines.Ju uroj shendet e cdo te mire.

 

9 Comments

 1. Doktor vdekja godet perseri,ky vampir nuk jeton dot pa gjak dhe kerkon me çdo kusht viktima,fillimisht perhapte panik se po vdesin njerez dhe qeveria nuk po vaksinon popullsine,tani qe vaksinat u siguruan dhe nga tmerri qe nuk do kete me vdekje dhe Rama mund te fitoje perseri,perhap panik dhe ben thirrje per mos vaksinim duke shpresuar qe ta degjojne dhe te vdesin sa me shume,aq shume i etur per vdekje eshte saqe po sakrifikon edhe mbeshtetesit e PDse duke i nbledhur mullar neper mitingje ne menyre qe te infektohen sa me shume qe te vdesin sa me shume(!!!)

 2. totalisht i papergjegjshem dr. vdekja. nejse, nuk eshte surpriz, ket ka profesion, te mbjell panik dhe vdekje. gjithmon ka ber politik me friken e njerezve: ne fillim me ppsh (qe ishte vet sekretar e spiun, po nejse), pastaj me revoltat komuniste te 97, pastaj me perdhunimet neper cepat e shqiperis, pastaj me drogen e vrasjet, me termentin, me covid,… kot is thon dr. vdekja, ja kan gjet fix.

  1. Hani mut ju te ores12;08 dhe i paloqja 12:28 mijte e bodrumeve te stalles se kongreseve! Jeni kel-ysh komunistash, bij perdhunimesh neper kanalet e koperativave, e qener qe lihni per nje kocke pa shtylle do jeni gjithjeten tuaj te dhjere! Ju; me kete mentalitet qe ken, me siguri qe grate ja u dredhin sepse nuk jeni burra as si karakter e as si burre burre, per gra! Jeni njesoj si kryehajduti e kryetradhetari i juaj! Deshtake!!!

 3. Po kuj i thua o dr!!!Po ha pukë i luajturi.Ai me ndihmën e Erdoganit për dor vaksinën vetëm për përfitime elektorale.Vaksinon të vjetrit për votat sepse ata detashment.Por dhe këta e braktisën vaksinimin.E kuptuan që ti je doktor dhe shpreh objeksionet si i tillë.Por Rama sdo tja dijë për shëndetin e të vjetërve atij i intereson propaganda zgjedhore.

  1. Po ky qeni i rrugeve i thote llullit qe ti thote Berishes mos t’ia prishe propagnaden e halese qe ben? O doç! thuaji vete Berishes ate qe don, Harrove te shtosh i o paloqejo te lehesh pas gardhit si mut frikacaku qe je !

 4. Ku e rru Mbreti per protokollin Kinez jepja popullit vari trapin te kapim na i vote pensionisti.
  Gjithsesi 1- 0 per Salen. Po sqe e vertete te dali seksi ministrja Manastirliu ta hedhi poshte.

 5. Po nuk e ka thene Saliu mor zoteri por media nderkombetare qe nuk kane lidhje me Saliun .Kina nuk po i vaksinon ata mbi 59 vjec dhe kete here e justifikon si strategji imunizimi e here pranon mungesen e efektivitetit te vaksines per ate grupmoshe. Rreziku i vdekjes eshte i madh nese vaksina nuk ka efekt tek ata mbi 60 vjec sepse po rrijne si ne kuti konservash per te marre vaksinen. Nga ana tjeter ai qe ben vaksinen e ben qe mos ruhet me, keshtu qe ul vigjilencen dhe shton rrezikun per vdekje. Ky eshte shpjegimi, nuk besoj te kete thene njeri qe vaksina i vret ne menyre te drejtperdrejte ato mbi 60 vjec.

 6. te verfikohet thenie e mjekut , qe ne Kine nuk vaksinohen mbi 59 vjec .
  Kjo eshte te duash popullin tend jo te perdoresh si kavje para fushates .

  T e gjithe jane te intersuar per tu vaksinuar , PO ME VAKSINA TE SIGURATA .
  Kryeminsitri pervers , goje pise , tallet flete brockulla dhe brockullat e tij i citon per thenie te tjerve dhe i komenton.

 7. Pak ditë më parë, Rrushaj postoi në profiling e tij në Facebook një video ku promovon sportin, në një prej hapësirave që Lulzim Basha kur ishte kryetar bashkie e kishte përcaktuar për ndërtim pallati, kurse Veliaj e shpronësoi dhe e ktheu në fushë futbolli për komunitetin.

  Rrushaj nuk është ndalur as sot, kur ka publikuar disa foto në një fushë volejbolli te Njësia 4, edhe ky një terren sportive i rehabilituar nga Veliaj. Veliaj e ka thënë edhe më herët se terrenet sportive dhe hapësirat publike po krijohen që të përdoren nga të gjithë, si të majtët, edhe të djathtët. Por, PD-ja ka shkuar edhe më tej, investimet e Veliajt i përdor edhe për xhirimin e spoteve publicitare.Zaho dhe neri gjitholloget si Fred cako te byrektores se pd po mbajn referat me lacat e lacit e mamurrsit e pd

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.