• |
ide | kryesore

“Nuk jam tipi që hedh objekte, por në atë rast e bëra”: Piqué tregon humbjen më të keqe

-Instant, Sport

Barcelona sigurisht nuk është në periudhat më të mira të tyre që nga themelimi. Bëhet fjalë për një nga klubet më të rëndësishëm në botë sipas traditës, ku kanë luajtur shumë nga futbollistët më të mirë në histori. Por prej disa vitesh tani, veçanërisht në Evropë, po vuan jashtëzakonisht shumë, sikur të kishte humbur atë vlerë të shtuar që i i bënte kundërshtarët e saj të zbrisnin në fushë të mundur vetëm sepse kundërshtari quhej “Barça”. Sidoqoftë, në sezonet e fundit, për katalanasit humbje të rëndësishme kanë ardhur në Champions League, të tilla si ajo kundër Liverpool në 2019. Dhe është pikërisht ajo që Piqué e kujton si më të keqen në karrierën e tij.


Në një intervistë në programin spanjoll ∫, siç raportohet nga Daily Mail, mbrojtësi i Barcelonës dhe ish-lojtari i Manchester United u kthye të flasë në lidhje me ndeshjen që shihet nga tifozët e Barcelonës si një nga humbjet më të këqija ndonjëherë. Mbi të gjitha, ishte disfata e dytë me përmbysje në 2 vjet (pas asaj të pësuar nga Roma) dhe filloi nga një avantazh 3-0 dhe nga një Liverpool dukshëm në vështirësi, i falur në ndeshjen e parë nga një gabim i Dembele që mund të shënonte edhe golin e katërt në shtesë. Në kthim, dygolëshat e Origit dhe Ëijnaldum përmbysën rezultatin. Diçka që tërboi Pique. “Humbja më e keqe në karrierën time? Ajo e Anfield. Unë nuk jam tipi i lojtarit që hyn në dhomën e zhveshjes dhe i hedh gjërat në tokë për të shprehur zemërimin, por, për shkak të avantazhit në ndeshjen e parë, në atë rast e bëra “.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *