• |
ide | kryesore

PD – Ramës: S’ke frikë nga koronavirusi, por nga shqiptarët që duan ndryshimin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Partia Demokratike iu përgjigj Edi Ramës sa i takon kritikave të këtij të fundit për fushatën elektorale të Lulzim Bashës me pretendimin se po krijonte vatra infektimi me covid.

Në Twitter, PD-ja thekson se Rama nuk ka frikë për koronavirusin, por nga shqiptarët që duan ndryshimin pas 8 vitesh.


Rama nuk ka frikë për koronavirusin. Ai ka frikë nga qytetarët shqiptarë që duan ndryshimin pas 8 vitesh dështime të tij. Është koha që Shqipëria të fitojë dhe Rama të humbasë!” – reagoi PD, ndërsa deklarata e Ramës është kjo më poshtë.

Ne kemi ngritur në të gjithë Shqipërinë vatra vaksinimi. Jemi një nga vendet e rajonit që kemi ngritur vaksinimin masiv. Do të dalin në mes të vendeve lartë në Europë për vaksinimin. Ata s’duan që t’ja dinë as për njerëzit e tyre. Janë aty me gishta, me flamuj, me ulërima. Ku kanë gjetur shesh bëjnë përshesh. Dy-tre javë do virusi që të zhvillohet dhe të kapi fytin.

Unë uroj që asnjë prej tyre mos të përfundojë në spital e jo më të ndërroj jetë. Por ashtu siç veprohet, është e qartë për çdo shqiptar që ka dy mend në kokë, mesazhi është që ata janë antishteti. Janë rrumpalla, paaftësia dhe dëmi që i rri në kokë këtij vendi. Nuk kanë bërë një punë të hajrit.”, tha Rama. ©Lapsi.al 

5 Comments

 1. Pak ditë më parë, Rrushaj postoi në profiling e tij në Facebook një video ku promovon sportin, në një prej hapësirave që Lulzim Basha kur ishte kryetar bashkie e kishte përcaktuar për ndërtim pallati, kurse Veliaj e shpronësoi dhe e ktheu në fushë futbolli për komunitetin.

  Rrushaj nuk është ndalur as sot, kur ka publikuar disa foto në një fushë volejbolli te Njësia 4, edhe ky një terren sportive i rehabilituar nga Veliaj. Veliaj e ka thënë edhe më herët se terrenet sportive dhe hapësirat publike po krijohen që të përdoren nga të gjithë, si të majtët, edhe të djathtët. Por, PD-ja ka shkuar edhe më tej, investimet e Veliajt i përdor edhe për xhirimin e spoteve publicitare.O lulush frike nga ardheshme e salihut dhe ty po ka ky popull,sepse sa here keni ardhur e keni bere shqiperine nje Hale gjigande duke shurruaj e dhjere ku tju kete qefi o parti shpellkaresh e cecenesh,dhe dy grupe bandash të dyshes salih e meta u arrestuan sot,arsenal armesh dhe droge qe financohen nga familjes berisha e meta

 2. Eshte mese e qarte se shumica absolute e shqiptareve konsiderojne rrezik shume here me te madh

  pushtetin e KM-se e rilindjes famekeqe sesa virusin e pandemine. Virusit me pak perkujdesje edhe i

  shpeton, por si ti shpetosh pushtetit te tij shnjerzor, burgosjeve masive per 30 mije leke te nje fature,

  fadromave mbi shtepite e banoreve e gazin lotsjelles ne syte femijve, diskriminimit e pabarazine para

  ligjit, taksave te rritura, talljes se kryeministrit e varferise se tejskajshme .

 3. Po ndryshim me lulin.
  Sidomos tani qe del me shume njerez nga mbrapa, na e keni mbushur mendjen se jeni “shumica”.
  Ju nuk ndryshoni, jo se nuk doni po aq e jeni kapacitetin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.