• |
ide | kryesore

Rama e pranon: S’kam program, kam plan-veprimi 2021-2025!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kritikat që iu bënë në fushatën e vitit 2017, se nuk kishte program por dilte para elektoratit me ofertën e “tepsisë”, “timonit”, “kusisë” etj, po përsëriten sërish për Edi Ramën. Gjatë Open, Rama ka pranuar se nuk ka një program mirëfilli si ai që e solli në pushtet në vitin 2013, por ka atë që e quan “plan-veprimi”.

“Ne kemi plan-veprimi 2021-2025. Dhe është i qartë, për shembull, ne nuk themi do ulim taksën se e kemi bërë zero dhe ajo që themi është se këto do rrinë zero. Në 1 janar të vitit tjetër, kush ka 400 mijë lekë nuk do paguajë tatim mbi pagën do e ketë zero. Paga minimale 300 mijë do rritet çdo vit dhe në fund të mandatit do jetë 380 dhe 400 mije. Se ne bëjmë kalkulime . Kështu në gjithë sektoret. Plani i veprimit është program për kudo në të gjithë sektorët” tha Rama në Open.


4 Comments

  1. qeveria e tij e coj borxhin e shtetit nga 60 ne 80 perqind. Investimet rane, vende pune nuk u hapen po u mbyllen; tani edhe sikur ky person te ishte nje x qe nuk e njohim (dhe jo ky genjeshtari), cdo kush ne baze te te dhenave do kuptonte se genjen marrezisht. Si do rritej paga??? ose me mir ku do i marr pagat 300 mijesh ky? 400 mijeshe per 4 vite jo e jo; kush do paguaj taksa????? oligarket? Shpjegimin nuk e jep ky se nuk ekziston, nuk ka asnje program vec atij te vjedhjes e mashtrimit.

    1. Pa program si mund te kesh plan veprimi?! Cfare do realizosh, programin qe nuk ke? Desha te thosha u ka shtene trute e gomarit, por ca si ti, tru nuk kane e nuk kane patur..Ne vend te trurit keni mut e dhisni nga goja..

  2. Po plan veprimi ta bejm shqiperin rrush e kumblla,por edhe shoku wnver kishte programe ,plane 5 vjecare i quante ,na doli ky birbo me plan veprimi ,po pse mor ripjells i ores 22,58 1 vjecar e ka qeverin ky palikari jot,se plan veprimet jan 1 vjecare jo 4 vjecare apo cdo vit naj plan vjedhjeje,pastaj nuk ka bilan cfare ka bo dhe merret me dash shehun se cfare te thote plan veprimi ka hy ne byth te popullit,ky eshte plan veprimi te vjedhim cfare te na dal perpara cdo vit sipas rastit.????

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.