• |
ide | kryesore

5 arsye pse konsumimi i kafes në mengjes është më i mirë sesa caji

F1, Stil
1-Kafeja do ju ndihmojë të stërviteni apo t’i bëni ushtrimet më kollaj. Ajo ka një përmbajtje kafeine më të lartë e cila do ju zhdërvjelltësojë më shpejt.

2-Kafeja ju rrit përqëndrimin. Konsumimi i saj kur jeni përgjumësh, apo kur keni një provim dhe duhet të mësoni apo të qëndroni zgjuar do ju rrisë më shumë përqëndrimin.


3-Kafeja do ju bëjë menjëherë më të qëndrueshëm.

4-Kafeja ju ndihmon të bini në peshë, sidomos tek meshkujt.

5- Kafeja ul shanset e të pasurit diabet

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu