• |
ide | kryesore

Met Veliu si mish për top (Foto e vaksinimit live)

-Instant, Arkiva, Lajme, Pikante

Ndërkohë që sheshi Skënderbej u boshatis sot si pasojë e mosbesimit ndaj vaksinës kineze koha ka thirrur në skenë ushtarin e palodhur të progresit, Met Veliu ka bërë live vaksinën për t’u bërë apel turmave të mëdha që besojnë tek ai për të marrë mbi vete riskun e injektimit elektoral.

Që kur ka filluar fushata e vaksinimit me CoronaVac, ish zëdhëniësi i rilindjes në ministrinë e Ekonomisë, ish intervistuesi i Xhizelës së masakruar, që shqetësohej se mos ajo qe traumatizuar se i ka përmendur emrin Berisha, tani nuk raporton më nga selia e PS, por nga vaksinodromi i Tiranës. Madje për ti shërbyer kauzës ai ka paranuar të çpohet edhe vetë live. Me siguri që pas kësaj sakrifice të Metit, sheshi do mbushet prapë.


©Lapsi.al

11 Comments

  1. Bravo gazekaret e lapsit. Keshtu duhet ti edukojm njerzit. Te urrejn kolegun e tyre.
    Dmth me teorin tuaj ju jeni me profesional, se bytha e rames qe lepin ai. Eshte me e qelbur se bytha e bashes qe lepini ju.
    NE FUND TE DITES JENI TE DY bythlepirsa.

    1. Pse gazetar eshte Met Veliu? Mendimi i i njerezve eshte se Met Veliu eshte njelloj dhije e kthyer ne cjap qe lepin. Vetem se ne vend te kripes, lepin bythet e Rames me shoke. Problem per Veliun eshte se kur te bjere Rama do e lere zemra se nuk do kete bythe te shijshme per te lepire.

  2. Met katnati nga Shemrija e Kuksit, u be gazetar. Pika katnarit qe del me na dhene mend. Vetem geshtenjen njeh dhe dhite dhe u be gazetar. Cuditerisht gazetar komunist kur mosha e tij ska lidhje fare me komunizmin. Meti edhe pak dhe do shkoje te mbledhe geshtenjat, se Topi do shkoje per lesh. Ben evazion fiskal, pastron para te pista dhe Meti gezon qe paguhet me ato leke. Eshte edhe pak si i shoqates ai, por skemi akoma prova, ishalla jo, se ja nxiu faqen Kuksit te burrave

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.