• |
ide | kryesore

Rama gjen gomerët për të krahasuar veten dhe Bashën

-Instant, Arkiva, Lajme, Pikante, Video

Më në fund, Edi Rama ka gjetur dy gomerë për ta konkretizuar krahasimin që bën mes vetes dhe Lulzim Bashës.
Kryeministri e thotë shpesh se çështja nuk është ngjyra, por duhet zgjedhur ai që ecën përpara dhe mban ngarkesën, duke i drejtuar një pyetje ndjekësve në Facebook: Kë zgjidhni ju?

Pjesë nga biseda


Rama: Hajde pak këtu merre me vete atë. Si je?
Punonjësi: Mirë të jesh ti, jemi edhe ne mirë. Kur je ti mirë, edhe populli shkon përpara
Rama: Çështja është kjo, ja ai i pari, ja i dyti. Kë zgjidhni ju? E shikoni nga ngjyra? E pysni me kë je? Jo more jo? Të parin dhe ecni përpara. Të dytin lëreni mbrapa. Ai i dyti ishte bosh.

8 Comments

 1. Ka lajthitur ky kryeminister
  do lidhur me kapister
  kush eshte per se mbari
  ky pafillua ,apo gomari?

  Ka mundesi gomari i shkrete
  mund te jete me i vertete
  sepse ky -njeriu -gomar-
  vec genjen dhe nuk ha bar

  si gomari ne kurriz ngarkohet
  po drute varet ku i con
  ketu e tete vjet te shkuara
  ne Surrel i shkarkon

  por ka nje te mire
  dhe kesaj -pike -i ve
  e mbushi tere vendin
  me hashash e -PPP-e

 2. medemek nuk ka rendesi partia dhe programet, por ngjyra e gomarit! Ky na kujton kaq budallenj qe te votojme per mjekren qe ka lene si Ismail Beu? Kujton keq, dhe do ta haje bashke me gomeret e partise se tij!

 3. Si ne çdo moment te jetes tije te rrenes, vetm real ne hajni e tradhti , nuk kish sesi tu perjashtonte edhe ky rasti i gomarit! Kur dihet qe ky qen rrugesh,kur do te shkoje ne ndonje vend, blindohet gjithçka, e i mbyll njerzit neper shtepia, se dhitet nga frika, jo me te dale nje gomar rastesisht me mushken e tije, dhe ti thote mutit “mire te jesh ti o mut, se edhe ne muterit e tjer mire do jemi” Me kujtoi nje mikun tim gjirokastrit, kur me pat thene nje here se; pak kohe as asaj qe kumunistet e quajne çlirim te vendit, erdhi krimineli endhjer per vizite ne gjirokaster, e nder te tjere gjirokastrite ke kish dashur te takone kish kerkuar edhe nje evgjitke qe i ish dhen gji kur ishte foshnje!. I thane evgjtkes qe te kerkon shoku Enver, ajo nuk e dinte se kush ishte ky shoku enver, dhe kur i thane kush ishte ajo shkoi e takoi dhe i tha : “Tia mor mut te paskan bere mbret” Se çu be me pas me mendeshen evgjitke, miku im nuk e dinte! Pra nuk eshte hera e pare qe ne shqiptaret bejme mbret nje mut!!! Ky ka mare persiper te sfidoje Hades, zot i ferrit ne mitologjine e lashte greke, e shet perdite rrena se ferri qe kam ndertuar une ne kete vend, ne mos eshte me i begate se parajsa eshte po aq i ndritshem dhe i begate si ajo! Ka gomere qe e besojne , te paket sigurisht, ka nga ata qe bejne sikur e besojne ka dhe nga ata qe ky prepoteneti impotenet ja u impononta besojne por eshte i mabaruar! Po i vodhe prap zgjedhjet o rrame vertet do shkosh ne ferr, atje ku e ke vendin, tek Hades por ai te pakten nuk genjen si ti e ndoshta do mesosh se ç’eshte civilizimi, o kromanjon!

 4. Si ne çdo moment te jetes tije te rrenes, vetm real ne hajni e tradhti , nuk kish sesi tu perjashtonte edhe ky rasti i gomarit! Kur dihet qe ky qen rrugesh,kur do te shkoje ne ndonje vend, blindohet gjithçka, e i mbyll njerzit neper shtepia, se dhitet nga frika, jo me te dale nje gomar rastesisht me mushken e tije, dhe ti thote mutit “mire te jesh ti o mut, se edhe ne muterit e tjer mire do jemi” Me kujtoi nje mikun tim gjirokastrit, kur me pat thene nje here se; pak kohe as asaj qe kumunistet e quajne çlirim te vendit, erdhi krimineli endhjer per vizite ne GJIrokaster, e nder te tjere gjirokastrite ke kish dashur te takone kish kerkuar te takonte edhe nje evgjitke qe i ish dhen gji kur ishte foshnje!. I thane evgjtkes qe te kerkon shoku Enver, ajo nuk e dinte se kush ishte ky shoku enver, dhe kur i thane kush ishte ajo shkoi e takoi dhe i tha : “Tia mor mut te paskan bere mbret” Se çu be me pas me mendeshen evgjitke, miku im nuk e dinte! Pra nuk eshte hera e pare qe ne shqiptaret bejme mbret nje mut!!! Ky ka mare persiper te sfidoje Hades, zot i ferrit ne mitologjine e lashte greke, e shet perdite rrena se ferri qe kam ndertuar une ne kete vend, ne mos eshte me i begate se parajsa eshte po aq i ndritshem dhe i begate si ajo! Ka gomere qe e besojne , te paket sigurisht, ka nga ata qe bejne sikur e besojne ka dhe nga ata qe ky prepoteneti impotenet ja u imponon ta besojne por eshte i mabaruar! Po i vodhe prap zgjedhjet o rrame vertet do shkosh ne ferr, atje ku e ke vendin, tek Hades por ai te pakten nuk genjen si ti e ndoshta do mesosh se ç’eshte civilizimi, o kromanjon i vdekur!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.