• |
ide | kryesore

VIDEO LIVE/ Sulmohet Kongresi Amerikan, vritet një polic

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kapitoli Amerikan u mbyll për shkaqe sigurie sapo u njoftuan të shtëna armësh në afërsi të tij. Ajo që kishte ndodhur ishte se një person kishte përplasur me makinën e tij një barrikadë policie të sigurisë së ndërtesës. Autori ka dalë nga makina me një thikë në dorë dhe ka sulmuar forcat e sigurisë.

Raportohet se ai ka lënë 2 policë të plagosur, njëri prej të cilëve më pas ka ndërruar jetë. Mediat amerikane raportojnë se edhe polici tjetër është në gjendje të rëndë. Autori ende i paidentifikuar është ekzekutuar nga policia.


FBI ka marrë situatën nën kontroll dhe situata është në alarm nëse do të ketë sulme të tjera. Ende nuk ka të dhëna për motivin e sulmit, por autoritetet e kanë përjashtuar për momentin që ngjarja të jetë e lidhur me terrorizmin. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu