• |
ide | kryesore

Agim Veliu e Avdullah Hoti s’marrin pjesë në votim për presidentin

-Instant, Lajme, Të fundit

Teksa ka filluar votimi për presidentin, dy deputetët e LDK-së, Avdullah Hoti dhe Agim Veliu nuk kanë pjesë në votimet për presidentin e Kosovës në Kuvend. Ata janë të pranishëm në sallë, mirëpo morën pjesë në votim. Po ashtu në votim nuk mori pjesë as deputeti Driton Selmanaj.

Ndërkohë, kryetari në detyrë i PDK-së, Enver Hoxhaj dhe deputeti Bedri Hamza janë larguar nga salla ku po mbahet seanca për zgjedhjen e Presidentit.


3 Comments

  1. Që Agim Veliu ishte gomar dihej, po Abdullah Hoti doli dhe ky më gomar se u bë grup me Veliun.
    Kryetari i LDK duhet të japë dorëheqjen, vendimet merren si grup parlamentar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.