• |
ide | kryesore

Edi Rama publikon foton: Vaksinimi dhe infektimi vijojnë paralelisht, duhet të zgjidhni më 25 prill

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama vijon të lëshojë akuza ndaj opozitës në lidhje me mënyrën e organizimit të fushatës së tyre, për çështjen e shkeljeve të rregullave antiCovid. Me anë të një postimi në Facebook, kryeministri Edi Rama e ka quajtur zgjedhje mes infektimit dhe vaksinimit, vendimin e shqiptarëve mbi partinë që do votojnë më 25 Prill.

Teksa ka postuar një foto krahasuese nga takimet e kryedemokratit Lulzim Basha dhe vaksinimi në Koplik, Rama shkruan se duhet zgjedhur mes shëndetit dhe pushtetit të Saliut, Ilirit, Monës dhe Lulit, rindërtimit dhe rrëshqitjes si dhe forcimit të shtetit dhe rikthimin të paligjshmërisë.  Kreu i qeverisë iu bën thirrje që qytetarëve që të zgjedhin si duhet më 25 prilli, duke renditur disa pika që sipas tij bëjnë ndryshimin mes mazhorancës dhe opozitës.


 

8 Comments

 1. O zot , po si s’ka turp, e si ska nje fije ndergjegje, e del e ben propogande pas atij demi kolosal

  prej 110 milion euro qe i ka shkaktuar popullit shqiptar kur vetem per 30 euro e ka fut ne burg

  kryefamiljarin ku edhe i dha fund jetes. Populli duhet te ishte ne shesh e te kerkonte dorheqjen e

  shkuarjen para drejtesise.

 2. TI JE PERBINDESH , KERKON TE LUASH EDHE ME JETET ENJEREZVE .
  TI NUK KE PAS NDONJEHERE TURP QE TE KESH SOT . MJERE ATA QE TE BESOJNE TY O PALLOSH .

 3. Per pushtetin dhe menderen tende ti je kail te kalosh edhe mbi kufoma o i gjati ine .
  Sa turp per Shqiptaret qe mbajten per tete vjet kryeminister nje monster si ty o i gjati ine .

 4. Shko mer dozen vella se ste beson njeri me. Virusi ka bere e do beje te tijen mbi ne (sic po e ben ne Turqi ku perdoret kjo vaksina qe solle) ,tani ne jemi shume afer imunitetit natyral te tufes, vaksinat futi ne …

 5. Pse nuk ben krahasimin nese po marrin me shume nga buxheti i shtetit, pra nga taksat tona, gjyqet ne arbitrazh, koncesionet apo tenderat me nje ofertues? Ky do ishte krahasim me i sakte. A e kupton se kaq shume jane merzitur shqiptaret me ty, saqe nuk ka virus qe i tremb? A e kupton se shqiptaret mendojne ne shumice absolute se virusi rilndor ramaveliajballaspiropali eshte me vdekjeprures se covid 19? Pergatitu qe pas 25 prillit te te fusin ne ndonje kazan plehrash e te te dergojne direkt e ne burg.

 6. O rrace e qelbur ty nuk te vjen njeri neper takimet elektorale ,jo se i ruhen -pandemise-.E shikojne dhe ata greminosjen tende ne 25 prill.

 7. Në vëndet ku janë bërë vaksinime masive me vaksinat kineze, kurba e rritjes së vaksinimit përkon me rritjen e numurit të infektuarve.
  Pra ndonëse janë rritur vaksinimet, vazhdon të ritet numuri i të infektuarve.
  Kjo ka ngjarë në shtete e Amerikës së Jugut, Peru, Kili e Brazil.
  Dje në Turqi nga ku Rama mori vaksinat kineze, numuri i të infektuarve shkoi 44 mijë në 24 orë.
  Krejtë ndryshe është situata në vende si Izraeli e Britania e Madhe ku nuk janë bërë vaksina kineze apo ruse.
  Në këto dy vende numuri i të infektuarve ka rënë në mënyrë të dukëshme..
  Deri tani sipas një studimi të ekspertëve, efikasiteti i vaksinës kineze që po përdoret në Shqipëri , nuk shkon më shumë se 50.38 %.
  Edhe nëse ky studim nuk mund të meret si i sigurtë, fakti që për vaksinat e saj Kina nuk ka publikuar rezultatet e plota statistikore të efektivitetit, është një tregues i kjartë pasigurie.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.