• |
ide | kryesore

Rama flet nga Mallakastra: Shumë shpejt dalim nga ‘tuneli’ sfilitës i pandemisë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama tha se shumë shpejt vendi do të dalë nga “terri” i pandemisë. Sipas Ramës, me ritmin me të cilin po ecën vaksinimi në vend, do të ngjitemi në pjesën e sipërme të klasifikimit të vendeve të Europës për nivelin e vaksinimit. I pranishëm në Bylis kreu i qeverisë ka thënë se në Fier PS do të marrë 11 deputetë.

Po ashtu, kryeministri Edi Rama nuk la pa shigjetuar edhe kundërshtarët e tij politikë, ku ndërsa përmendi punët e bëra nga PS gjatë këtyre 8 viteve qeverisje, tha se “kërcënimi i madh” nga opozita është që mund ta kthejnë gjithçka mbrapa.


“Kur voton Lulin është njësoj sikur ble një nga ato vezët çokollatë,e e hap dhe brenda të del xhindi dhe jo një po tre dhe të thyhen dhëmbët e të rroftë lezeti i çokollatës në fillim. Do më thoni pse është Gjino, po se është realisht Gjino, nuk e keni parë? Saliu është gogoli që fshihet pas qytetarit dixhital, Ilir thotë vetëm “burg, burg”, duket sikur e thotë që t’i nxjerri frikën vetes. Monika po ‘filxhan, filxhan’”Në Vlorë kanë filluar dhe nuk bëjnë fushatë por kallëzime për çdo punë. Thonë do e çojnë në prokurori. Do çojnë çdo gjë në Prokurori. Le t’i çojnë por do bllokohet çdo gjë. Edhe vaksinimi! Kush do t’i gjejë vaksinat? Luli. Është tmerr.” thotë Rama.

 

4 Comments

  1. Te gjith ju do ikni shume shpejt, ti dhe ato emrat qe permend.
    Para se te ikni dhe te zhdukeni mblidhuni te gjith, te majt e te djatht bashk me oligarket qe i pasurove me taksat e popullit , dhe mblidhni paret per Begetin

  2. Ketij kafshe parahistorike nuk duhet ti beni reklam! E doni ta kini ne radio,ne television, ne frigorifer ,ne lavatrice votojeni prap!

  3. Ky kallomi i gjate ngeli neper tunele e neper bunkere. O rrote kari ne tunel e ne grope ke fut gjithe shqiperine me pislleqet e tua, leni qurravitjet se nuk je nga ata qe te del pike loti ty per kete vend. Per ty duhet bo nje kopesht zoologjik e duhesh izolu si “Banoret” e tij. Te ka ardh mortja ke kembet kete rradhe prandaj cirresh e ben si gjynofqar. Me zullumet qe ke bo ti dhe banda jote burgun duhet ta konsideroni resort. Ishalla bejne gabim e nuk te vejne prangat ty dhe bandes tende…..

  4. A ty te qifsh robt ne tunel mor robqir. Ishalla dhe ato socialistet qe te kane votuar deri tani me ne fund e kane kuptuar cfare kllouni, cfare psikopati dhe cfare fodulli je mer robqir.
    Te votojme ty se sna dilnin ato borxhe qe kishim por u shtuan dhe 110 milion euro per egon tende te semure, prej cubi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.